11.06.2024, 19:11

​​​​​​​"У них більше шансів вижити безпосередньо під час штурму, ніж якщо вони залишать позицію": чому росіяни запекло штурмують Часів Яр

Оксана Мовчан | Всі новини автора
парорд

Російські загарбники намагаються ступити в Часів Яр Донецької області й закріпитися там.

Про це повідомив начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади Олег Калашніков в ефірі телемарафону, передає Час Пік.

"Вони постійно, вони з самого початку намагалися взяти нас з флангів, чесно кажучи. Нічого в них не вийшло… Вони ці потуги не залишають, вони намагаються це робити постійно, час від часу. Це, ми бачимо, як північний, так і південний фланги. Через те, що у них це і не вийшло, вони й почали штурмувати Часів Яр в лоб", - наголосив начальник пресслужби.

За його словами, це набагато витратніше і за особовим складом, і за технікою, які вони втрачають під час цих атак.

"Тому на сьогодні ми можемо спостерігати: практично весь наш відтинок фронту для них дуже незручний, так би мовити. Вони тому і намагаються здійснювати штурми: це як напрямок Богданівка - Калинівка, безпосередньо тут же "Канал". Якщо взяти трохи південніше, - так само - тут напрямок Іванівське, Кліщіївка, Андріївка. І тут цей напрямок Часів Яр вони намагаються штурмувати", - сказав Калашніков.

Він зауважив, що "Канал" штурмують вже не перший день, і штурми ці здійснюються елітними підрозділами 98-ї повітрянодесантної дивізії. А дещо північніше працює 200-та мотострілецька дивізія.

"Вони до "Каналу" ніяк не можуть добратися. Безпосередньо там, де йде "Канал". Вони намагаються "зачистити" територію для себе саме перед "Каналом". Однак, це їм вдається досить таки поганенько. Тому що все ж таки ми тримаємо тут оборону. Спротив для них іде досить таки нищівний. Вони в багато разів витрачають більше як особового складу, так і техніки саме тут. Однак, хай там як, але вони намагаються все ж таки ступити в Часів Яр, десь там закріпитися для того, щоб починати далі просуватися безпосередньо в цьому напрямку", - підкреслив військовий.

За даними Олега Калашнікова, коли мобілізовані хочуть залишити зону бойових дій, той може втратити життя.

"Він може потрапити в нелюдські умови утримання. Тимчасово так, щоб їх зламати й знову кинути на першу лінію, на "нуль". Також я знаю, що у них є такі своєрідні показові покарання або показові страти. Тобто тих, хто дійсно відійшов з першої лінії, з позицій, хто побіг, то їх ловлять. І показово для інших показують, як можна стратити саме таких людей в різних таких ситуаціях", - розповів він.

Начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади зауважив, що "у них більше шансів вижити безпосередньо під час штурму, ніж якщо вони залишать позицію".

Читайте також:

У мережі оприлюднили нові адреси, за якими "націоналізують" житло у Лисичанську

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк