24.04.2025, 19:07

Попри відсутність водопостачання у більшості районів, так звана адміністрація Донецька відкриває міські фонтани

Марина Гончар | Всі новини автора
Донецьк в окупації

У тимчасово окупованому Донецьку розгортається справжній водний парадокс: поки значна частина міста продовжує жити без стабільного водопостачання, окупаційна адміністрація з помпою запускає фонтани. Такий крок викликає обурення серед місцевих жителів, які вже тривалий час потерпають від проблем з доступом до елементарних житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє рух спротиву на тимчасово окупованих територіях України ]]>"Жовта стрічка"]]>, передає Час Пік.

На сьогодні половина Донецька залишається фактично без води, інша частина отримує її за суворим графіком — лише кілька годин раз на два дні. Люди змушені носити воду з технічних колонок, запасатися бутильованою водою або влаштовувати самостійні "водні чергування", щоб хоч якось забезпечити побутові потреби родин.

Попри ці реалії, окупаційна влада вирішує "прикрасити" місто, відкривши центральні фонтани. На ці об'єкти не лише є вода, а й забезпечена необхідна електрика для їх функціонування — що ще більше підкреслює абсурдність ситуації.

Місцеві жителі іронізують, що так звана "водна блокада України", про яку щодня говорить Пушилін та його оточення, схоже, стосується лише ремонтних бригад, які мали б лагодити міську каналізацію та водогінні мережі. А от для декоративних проєктів, які мають створити картинку "мирного життя", ресурсів виявляється більш ніж достатньо.

Запуск фонтанів став черговим прикладом того, як окупаційна адміністрація намагається формувати штучну вітрину "нормальності", ігноруючи реальні потреби мешканців. Люди продовжують залишатися заручниками інфраструктурної кризи, яка в умовах воєнної агресії лише загострюється, тоді як пріоритети окупаційної влади залишаються далекими від гуманітарних реалій.

Натомість реальне життя в місті нагадує щось між виживанням і повільною катастрофою: зношені водогони, аварійні труби, постійні прориви та відсутність системних ремонтів перетворюють навіть короткочасне постачання води на справжній виклик.

На цьому тлі декоративні фонтани виглядають як знущання, а не турбота про місто.

Читайте також:

Життя на паузі: що показують нові кадри з безлюдного Старобільська

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк