01.09.2024, 09:15

Паралімпіада-2024: Україна здобула 11 медалей у третій змагальний день

Паралимпиада-2024

На літніх XVII Паралімпійських іграх у Парижі в третій день змагань, 31 серпня,  збірна України здобула ще 11 медалей.

За підсумками третього змагального дня Паралімпіади-2024 Україна здобула ще 11 нагород - 4 срібних та 7 бронзових, повідомляє Час Пік.

Срібними призерами стали:

• Володимир Пономаренко (легка атлетика, штовхання ядра, клас F12),
  • Єгор Дементьєв (велотрек, індивідуальний персьют, 4000 м, клас С5),
  • Анна Стеценко (плавання, 100 м, спина, клас S12),
  • Андрій Трусов (плавання, 200 м, комплексний стиль, клас SM7).

• Євгеній Богодайко (плавання, 200 м, комплексний стиль, клас SM7),
  • Марина Піддубна (плавання, 50 м, вільний стиль, клас S11).

Незважаючи на 11 медалей за один змагальний день, Україна опустилася на 20-е місце в медальному заліку Паралімпіади.

За підсумками трьох змагальних днів українські паралімпійці вибороли вже 19 медалей: одну золоту, дев'ять срібних та дев'ять бронзових. За кількістю виграних медалей збірна України ділить четверте місце з командою США. У трійці лідерів - Китай (20 золотих, 15 срібних та 7 бронзових медалей), Велика Британія (11-8-6) та Бразилія (8-3-12).

Довідково: Паралімпійські ігри пройдуть у Парижі з 28 серпня по 8 вересня. Усі змагання прийме столиця Франції, а також передмістя Парижа: Сен-Дені, Версаль і Вер-сюр-Марн.

Всього у програму Паралімпіады увійдуть 22 види спорта: академічне веслування, бадмінтон, баскетбол на візках, бочча, велоспорт (шосе, трек), волейбол сидячи, голбол, веслування на байдарках та каное, дзюдо, кінний спорт, легка атлетика, настільний теніс, пауерліфтинг, плавання, кульова стрільба, регбі на візках, стрільба з лука, теніс на візках, тріатлон, тхеквондо, фехтування на візках, футбол 5×5 клас В1.

Буде розіграно 549 комплектів медалей. Участь у Паралімпійських іграх 2024 року візьмуть близько 4400 спортсменів з 168 Національних паралімпійських комітетів, що стане новим рекордом.