27.01.2022, 14:39

Парламент Казахстану позбавив екс-президента Назарбаєва більшості повноважень

Леся Матвеева | Всі новини автора
Казахстан

Верхня палата парламенту (сенат) Казахстану схвалила поправки до деяких конституційних законів, згідно з якими перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв позбавляється права довічно очолювати Раду безпеки країни та Асамблею народу Казахстану. 

7 січня сенатори затвердили законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів Республіки Казахстан", повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

На пленарному засіданні 27 січня сенатори також запропонували скасувати необхідність погоджувати з Назарбаєвим державні ініціативи та повернули в Мажиліс з правками законопроєкт, що стосується повноважень екс-президента.

"У Законі "Про першого президента" вони запропонували виключити норму про узгодження з єлбаси ініціатив з основних напрямків зовнішньої та внутрішньої політики", - повідомила сенатор Бряззат Сулеймен.

Очікується, що нижня палата казахстанського парламенту - Мажиліс погодиться з внесеною сенатом правкою й проєкт буде вважатися прийнятим парламентом, після чого його направлять на підпис президенту Касим-Жомарту Токаєву.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк