10.05.2022, 20:16

Путін готується до затяжної війни і не відмовляється від цілей за межами Донбасу, - розвідка США

Марина Началова | Всі новини автора

Війна Росії проти України, ймовірно, загостриться і стане "більш непередбачуваною" найближчими місяцями.

Про це заявила директор національної розвідки США Евріл Хейнс під час слухань у Сенаті, передає Час Пік із посиланням на закордонні ЗМІ.

За її словами, хід наступної фази війни буде важко передбачити частково тому, що "Путін стикається з невідповідністю між його амбіціями і поточним потенціалом російської армії".

Розвідувальна спільнота вважає, що Путін готується до затяжного конфлікту і що його цілі сягають далеко за межі Донбасу, де нині зосереджені його збройні сили після того, як їх відкинули від Києва в перші тижні війни.

За словами Хейнс, розвідка США не вірить, що Путін застосує ядерну зброю, якщо тільки не відчує загрози існуванню Росії.

Хейнс заявила, що у найближчій перспективі Путін хоче захопити Донецьку та Луганську області, взяти під контроль місто Херсон і потенційно продовжити сухопутний коридор до Придністров'я. Але для того, щоб дійти до Придністров'я, Путіну потрібно буде провести повну мобілізацію в Росії, чого він досі не зробив.

"Оскільки і Росія, і Україна вважають, що вони можуть продовжувати домагатися військового прогресу, ми не бачимо життєздатного шляху переговорів принаймні у короткостроковій перспективі", - заявила Хейнс.

Нагадаємо, сьогодні Генштаб ЗСУ заявив про звільнення кількох населених пунктів на Харківщині.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк