12.03.2023, 08:49

Прокинувся "вулкан Судного дня": в Індонезії почалося виверження вулкану Мерапі

Леся Матвеева | Всі новини автора
Мерапи (Индонезия)

На острові Ява відбулося виверження вулкану Мерапі, який називають "вулканом Судного дня". Мерапі - один із найактивніших вулканів Індонезії та знаходиться на другому місці за рівнем небезпеки в країні.

Жителів прилеглих до вулкану територій закликали припинити будь-яку діяльність у небезпечних зонах у радіусі від трьох до семи кілометрів від кратера, повідомляє Час Пік із посиланням на закордонні ЗМІ.

Вулкан розташований в індонезійському регіоні Джокьякарта. Його виверження розпочалося 11 березня близько 12:00 за місцевим часом (05:00 за Грінвічем). Відбувся викид хмари гарячого повітря заввишки сім кілометрів, а потік лави розтягнувся на півтора кілометри.

Хмара пилу та газу протягом дня закрила сонце. Щонайменше вісім сіл поблизу вулкана постраждало від вулканічного попелу.

Мерапі є одним із найбільших й потужних вулканів у всьому світі. Найактивніший в Індонезії діючий вулкан. Висота 2910 метрів. Назва перекладається як "гора вогню".

Вулкан Мерапі також називають "вулканом Судного дня". Вчені переконані, що коли він почне вивергатися на повну силу, це може призвести до катастрофічних кліматичних змін та колапсу світової економіки.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк