01.03.2024, 20:07

Франція розглядає можливість відправити в Україну спецпризначенців, — ЗМІ

Марина Гончар | Всі новини автора
франція

Ціллю цієї можливості може бути "убезпечення певної території України від ударів Росії". Франція розглядає можливість відправлення в Україну спецпризначенців, які могли б "захистити деякі території України та обмежити удари з боку Росії".

Про це повідомляє видання ]]>Le Monde]]>, передає Час Пік.

Після того, як пропозиція Макрона викликала різні реакції та стала предметом широкої уваги, 29 лютого він підкреслив, що його висловлення щодо можливої відправки військ до України були обдуманими.

Відомо, що з початку вторгнення, в країні були присутні численні державні суб'єкти, пов'язані із західними спецслужбами, часто з військовим статусом. Видання пише, що дипломатичний персонал під прикриттям, радники для України та співробітники спецслужб відіграють певну роль з самого початку війни.

"Дії цих служб за своєю природою є таємними, а отже, не підпадають під дію законів війни", - сказав Вінсент Крузе, колишній співробітник Генерального директорату зовнішньої безпеки Франції.

Суперечка, розпалена Макроном на початку тижня, відкрила дебати про те, що дехто вважає відкритою таємницею:

"Всі держави-союзники присутні в Україні. Мова не йде про бойові підрозділи, але є представники кожної розвідувальної служби, наприклад", - заявило українське дипломатичне джерело, яке побажало залишитися анонімним.

Українська сторона задоволена тим, що питання посилення військової присутності союзників у їхній країні "висить у повітрі" ще з грудня:

"Якщо є поставки зброї, то там повинні бути люди, які фізично дають інформацію про те, як користуватися цією технікою", - додали вони.

Читайте також: У Міноборони Канади припускають відправлення своїх військових в Україну, але є нюанс

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк