21.04.2025, 10:09

Кремль готує росіян до тривалого протистояння НАТО – ISW

Иллюстративное фото / Открытый источник

Влада РФ мілітаризує російське суспільство для виправдання вторгнення в Україну й готує населення до можливого майбутнього тривалого протистояння НАТО.

Кремль виправдовує вторгнення в Україну риторикою боротьби з "нацизмом". Це спрямовано на мілітаризацію суспільства та підготовку до можливого тривалого конфлікту з НАТО. Про це ]]>йдеться ]]>в аналітичному звіті Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Час Пік.

"Кремль продовжує переінакшувати наративи, які російські офіційні особи неодноразово використовували для виправдання вторгнень РФ в Україну у спробі подальшої мілітаризації російського суспільства у довгостроковій перспективі, ймовірно, в рамках підготовки до майбутнього затяжного конфлікту з НАТО", - йдеться у звіті.

Аналітики ISW зазначили, що прокремлівський журналіст Павло Зарубін поставив главі МЗС РФ Сергію Лаврову питання щодо рекомендації ЄС європейським лідерам утриматися від відвідування Параду Перемоги у Москві 9 травня.

"Лавров звинуватив ЄС у розпалюванні "неонацистської ідеології" в Європі й заявив, що Росія "докладе всіх зусиль, щоб ця ідеологія не підняла голову", і знищить нацизм "раз і назавжди". Заяви Лаврова є частиною давніх зусиль Кремля посилатися на внесок Радянського Союзу у перемогу над нацистською Німеччиною та ширші міфи про Велику Вітчизняну війну та очорняти Європу та НАТО", – йдеться у звіті.

Як зазначили аналітики ISW, Кремль і раніше звертався до міфів про ВВВ, щоб переконати росіян у тому, що їхні соціальні та економічні жертви заради російських військових зусиль в Україні можуть допомогти досягти нищівної перемоги.

"Президент РФ Володимир Путін та інші високопоставлені кремлівські чиновники регулярно використовують розпливчастий термін "денацифікація", щоб закликати до зміни режиму в Україні та встановлення проросійського маріонеткового уряду, а Путін використав твердження про те, що передбачувані нацисти контролюють український уряд, щоб виправдати повномасштабне вторгнення у лютому 2022 року", – йдеться у звіті.

Крім того, аналітики ISW зазначають, що Кремль все частіше проектує подібні інформаційні методи на інші держави, зокрема Фінляндію, Естонію та Молдову. На думку експертів ISW, це свідчить про спроби створити підґрунтя для потенційної агресії проти суверенних країн, які Москва вважає зоною своїх інтересів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк