21.07.2025, 22:28

Шмигаль підсумував головні домовленості союзників за результатами 29-го "Рамштайну"

Марина Гончар | Всі новини автора
Рамштайн

21 липня відбулася 29-та зустріч Контактної групи з питань оборони України, відомої як формат "Рамштайн". Ця зустріч, яка зібрала 52 країни та міжнародні організації, стала черговим підтвердженням рішучості західних союзників підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії та посилювати оборонні спроможності Збройних сил України.

Про це, з посиланням на міністра оборони України Дениса Шмигаля у ]]>Facebook]]>, передає Час Пік.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, підбиваючи підсумки заходу, наголосив, що ключовим сигналом від партнерів є непохитна підтримка України: "Вільний світ стоїть на боці України та миру. Під час зустрічі ми разом із партнерами сфокусувалися на головному — зміцненні оборонного потенціалу нашої армії".

США спільно з НАТО запускають новий механізм, який дозволить європейським країнам закуповувати американське озброєння для України. Цей інструмент має прискорити постачання сучасних систем і техніки.

  • Німеччина приєдналася до ініціативи щодо передачі Україні п’яти систем ППО Patriot, які мають бути передані найближчим часом. Також Берлін передає понад 200 000 снарядів для зенітних установок Gepard та фінансує закупівлю українських далекобійних дронів.
  • Канада продовжить участь у фінансуванні українського оборонно-промислового комплексу за так званою "данською моделлю" і виділяє 20 млн канадських доларів (понад 14,6 млрд доларів США) на обслуговування українських танків.
  • Нідерланди надають 200 млн євро на закупівлю дронів-перехоплювачів та ще 125 млн євро на технічне обслуговування літаків F-16, які вже готуються до передачі Україні.
  • Норвегія протягом 2025 року спрямує 1 млрд євро на закупівлю дронів, з яких 400 млн євро — безпосередньо на підтримку українського оборонного виробництва.
  • Швеція формує новий пакет військової допомоги, що включатиме засоби протиповітряної оборони, артилерійські системи та іншу необхідну техніку для фронту.

29-та зустріч у форматі "Рамштайн" відбулася за головування міністра оборони Великої Британії Джона Гілі та міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса. В обговоренні також взяли участь міністр оборони США Піт Хегсет, командувач Європейського командування ЗС США та верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Алексус Грінкевич, а також генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Українську делегацію на заході представляли секретар РНБО Рустем Умеров, головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський, начальник Генерального штабу генерал-майор Андрій Гнатов, керівник ГУР генерал-лейтенант Кирило Буданов та перший заступник міністра оборони Сергій Боєв.

За словами Шмигаля, домовленості, досягнуті під час зустрічі, дадуть змогу значно посилити українську систему протиповітряної оборони, збільшити виробництво та постачання дронів, а також забезпечити ефективне обслуговування сучасної авіаційної та бронетехніки, що надходить від партнерів.

Читайте також:

Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро відвідає з візитом Київ

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк