17.01.2024, 22:50

Львівська ІТ-компанія розроблятиме технології для будівництва на Місяці

Марина Гончар | Всі новини автора
космос

В межах проєкту від NASA львівська ІТ-компанія SoftServe спільно з американськими колегами розроблятимуть технології будівництва злітно-посадкових майданчиків на Місяці.

Про це повідомили у ]]>пресслужбі]]> компанії, передає Час Пік.

"Це, буквально, просто космос! Адже в межах проєкту від NASA ми розроблятимемо технологію для будівництва на Місяці разом із американською компанією Astroport Space Technologies", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це рішення для зведення злітно-посадкових майданчиків в екстремальних умовах, яке допоможе забезпечити посадку на Місяці. До роботи над проєктом залучать Robotics & Advanced Automation команду від SoftServe.

"Ми будемо створювати моделі для терра механічної взаємодії між обладнанням, технікою для будівництва та місячним ґрунтом, реголітом. Наша робота передбачатиме створення великої кількості цифрових симуляцій процесу будівництва на Місяці, з урахуванням особливості ґрунту та різних ситуацій", — розповів голова відділу робототехніки у SoftServe Любомир Демків.

Варто зауважити, що проєкт стартував після того, як американська компанія Astroport Space Technologies отримала грант на 1,3 мільйона доларів у межах NASA STTR 2023 Phase II.

Читайте також: Франція підпише з Україною таку ж безпекову угоду, як Британія, - Макрон

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк