24.02.2024, 13:15

Втрати армії Росії за два роки війни проти України стали абсолютним рекордом: Аналіз військового експерта

Оксана Мовчан | Всі новини автора
вапрол

Вторгнення російської армії в Україну стало найбільш провальною і ганебною кампанією для Росії за весь час її існування. Втрати ж окупаційних військ уже вважаються наймасштабнішими не тільки в історії РФ, а й СРСР після Другої світової війни. Причому їхня унікальність у тому, що в деякі місяці армія Росії втрачала стільки особового складу або танків, скільки не налічується навіть у деяких арміях країн НАТО.

Про це інформує військово-політичний оглядач Олександр Коваленко у ]]>Telegram]]>, передає Час Пік.

Втрати особового складу 

Рекордним показником втрат особового складу в росіян за два роки повномасштабної війни проти України став грудень 2023 року - 29 970 осіб. Другим за кількістю знищених окупантів став листопад 2023 р. - 28 550, а третім - січень 2024 р. - 26 220. 

Тобто, це були три місяці дуже жорсткої роботи по живій силі противника, який намагався наступати в складних погодних умовах, а також відчуваючи проблеми зі штатним забезпеченням підрозділів, брак фахових офіцерів та особового складу.

Усе це сумарно призвело до настільки рекордного завершення 2023 року і початку 2024-го за втратами в особовому складі російських окупаційних військ.

Втрати танків

Найбільше РОВ втратили танків у жовтні 2023-го - 521. Це, наприклад, у 2,5 раза більше, ніж танків на озброєнні Великої Британії.

Саме тоді розпочався наступ окупантів на Авдіївку і, на прорив укріпрайону були кинуті сотні одиниць техніки. Перша хвиля наступу провалилася з тріском, а кількість втрачених ОБТ перевищила сотню тільки в районі цього міста.

Наступні штурмові дії в напрямку Авдіївки не містили такої кількості ОБТ, що було зумовлено неможливість так швидко компенсувати втрати.

З урахуванням протяжності фронту і площі самого міста Авдіївка, у співвідношенні з силами й засобами, які тоді РВВ задіяли, цей танковий прорив можна вважати найганебнішим в історії воєн і конфліктів, що, по-своєму, теж рекорд.

Втрати ББМ

Найбільше ББМ російські окупанти втратили в березні 2022-го - 889. Це більше, ніж, наприклад, в армії Франції стоїть на озброєнні ББМ VBCI.

З того місяця, було кілька наближень до цього показника, у травні 2022-го - 872 і в жовтні 2023-го - 843, але перевершити перший, повний місяць протистояння окупантам вони не змогли.

Російська десантура надовго запам'ятає пекельний березень 2022-го. Хоча, якщо вже по правді, пам'ятати його там практично нікому.

Нині ж ББМ у зоні БД стає все менше, оскільки компенсацію втрат російський ВПК не може витягнути до рівня щомісячних потреб. З цього випливає, що навряд чи коли-небудь березневий рекорд 2022-го буде побитий.

Втрати ствольної артилерії

Російські окупаційні війська втратили найбільше ствольної артилерії у вересні 2023 року - 947. Це більше, ніж є на озброєнні армії Італії.

Такий показник став наслідком погіршення якості самих артсистем, що поставляються РВВ, серед яких почало переважати дедалі більше буксируваних гаубиць, знятих із консервації. Низька точність, відсутність мобільності, мала дальність ураження цілей - усе це позначилося на показниках втрат. І позначатиметься надалі.

Втрати РСЗВ

Рекордним за показником втрат реактивних систем залпового вогню в армії Росії став липень 2023 року - 67. До нього дуже близький був листопад - 66 і вересень - 63. Загалом 2023-й став показовим роком, коли РСЗВ стали застосовувати максимально безтурботно, наближаючись до лінії зіткнення і відіграючи функціонал ствольної артилерії. Це було обумовлено дефіцитом СА, особливо дальньої.

Тобто, на обличчя було явне погіршення поставок і компенсації втрат зі спробами вирішувати проблему незвичними і дуже ризикованими способами.

Втрати ППО

Найбільше російські окупанти втратили ППО в липні 2023 року - 73. Це був самий розпал наступу Сил оборони України в Запорізькій області. І щоб зменшити роботу БПЛА та української авіації по лінії бойового зіткнення, росіяни підтягували свої засоби ближче до зони ризику.

Завдяки саме цим діям ми й змогли в липні 2023 р. значно послабити їхню компоненту ППО не лише в зоні бойових дій, а й у самій Росії. Адже окупантам, щоб компенсувати втрати, довелося перекидати ППО з території РФ - таким чином оголюючи внутрішній російський повітряний простір.

Втрати автотранспорту

Рекорд втрат автотранспорту окупаційних військ було зафіксовано в січні 2024 року - 937. У грудні 2023-го всього на шість менше - 931.

Такі втрати зумовлені тим, що РВВ дедалі частіше застосовують у зоні бойових дій неспеціалізовану техніку, яка легше знищується і простіше зазнає пошкоджень. Часом нею навіть намагаються в підрозділах штатно замінити функціонал ББМ.

Усе це вказує на те, що показники цих втрат зростатимуть і далі. Якщо тільки не виникне інша оказія - дефіцит палива. І тоді більша частина транспорту в РОВ стоятиме.

Втрати спецтехніки

Специфічна категорія, яка встановила абсолютний рекорд у січні 2024 року - 185 одиниць.

І це абсолютно не дивно, враховуючи скільки техніки російські окупанти втратили за час авдіївського наступу і бажання командування хоч якусь частину цієї техніки евакуювати на ремонт.

Підсумок

Військовий експерт підкреслив, що російська армія в Україні зазнала не тільки наймасштабніших історичних втрат, а й репутаційних. У Європі побачили те, як військова машина, яка, здавалося б, має безмежні ресурси, втрачала за місяць стільки техніки, скільки ніколи не було на озброєнні деяких із країн НАТО. 

Кожен із цих епізодів чітко показує, наскільки відчайдушна і безкомпромісна боротьба ведеться в Україні за виживання нації й скільки ресурсів, як людських, так і технічних, не шкодує Росія, щоб цю націю знищити.

Читайте також:

Росія 24 лютого може завдати масованого удару по Україні з метою залякування, - Коваленко

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк