21.04.2024, 23:17

Заморозки, дощі та грози: синоптики зробили детальний прогноз погоди на кінець квітня

Марина Гончар | Всі новини автора
дощ

У третю декаду квітня Україну накриють агресивні циклони та атмосферні фронти. З огляду на активну вегетацію багатьох рослин такі аномалії погоди можуть призвести до негативних наслідків у сільськогосподарській сфері.

Про це розповів відомий синоптик, кандидат географічних наук Ігор Кібальчич, передає Час Пік.

Циркуляційні умови в атмосфері над Європою склалися таким чином, що за останні кілька днів холодне арктичне повітря, сформоване за полярним колом, проникло до країн Центральної та навіть Південної Європи. У нічний час у багатьох регіонах фіксуються заморозки у повітрі до 0…-5 °C.

Проте, південно-східна частина Європи продовжує перебувати у теплій повітряній масі на тлі південних повітряних потоків.

Карта, що ілюструє основні особливості атмосферної циркуляції в Європі на 20 квітня 2024 року:

Виділено зони холоду та тепла, а також струменеві течії, пов’язані з висотною фронтальною зоною (жовто-фіолетові відтінки заливки).

З урахуванням переважання південно-західних вітрів в атмосфері, циклони зміщуються у північно-східному напрямку, проходячи через територію України.

Тому в нашій країні в другій половині квітня погода набула динамічного та нестійкого характеру. Спостерігаються дощі різної інтенсивності, місцями – у супроводі гроз та граду, коливання температури повітря та атмосферного тиску, а також поривчастий вітер. Загалом подібних умов погоди очікується і до кінця квітня.

Протягом третьої декади місяця через територію України проходитимуть циклони та атмосферні фронти, переважно з півдня та південного заходу. Найбільша кількість опадів прогнозується у західних та північних областях. Більш суха та сонячна погода передбачається у східній та південній частині України.

Температура повітря розподілиться наступним чином: у західних та північних областях вночі +4…+11 °C, 22 та 23 квітня у західних областях можливі заморозки на поверхні ґрунту та в повітрі до 0…-4 °C. Вдень температура становитиме +12…+19 °C.

У центральних, південних та східних регіонах помітно тепліше: у нічний час +5…+14 °C, удень +15…+23 °C, у внутрішніх районах Криму в окремі дні можливе прогрівання до +25…+29 °C.

Читайте також: Вбивство поліцейського на Вінниччині: Нападників затримали в Одеській області

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк