22.05.2024, 19:02

Рада ухвалила закон про єдину роумінгову зону з ЄС: що це означає

Оксана Мовчан | Всі новини автора
фів

Верховна рада ухвалила в цілому закон щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу.

Про це, з посиланням на народного депутата Олексія Гончаренка в ]]>Telegram]]>, передає Час Пік.

"Тепер українці, які подорожують країнами Євросоюзу, будуть користуватися національними тарифами мобільного зв’язку і не будуть сплачувати додаткові кошти за послуги роумінгу", - йдеться у повідомленні.

Документ (проект №10265) передбачає, що українці зможуть користуватися зв'язком у країнах ЄС без додаткових платежів протягом чотирьох місяців, а європейці - в Україні.

Закон спрямований на поступову інтеграцію до Єдиного цифрового ринку ЄС, а саме - отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС в частині послуг роумігу шляхом приєднання до єдиної роумінгової зони ЄС "Роумінг як вдома" (Roam-Like-AtHomе/RLAH).

Також закон гармонізує національне законодавство у сфері електронних комунікацій із законодавством Європейського Союзу.

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у квітні прогнозував, що тарифи з RLAH будуть нижчими, ніж до повномасштабного вторгнення.

"Вам не потрібно буде платити додаткові збори або купувати місцеві сім-картки, щоб заощадити. Можете просто скористатися своїм домашнім тарифом від українського оператора", – написав він.

Читайте також:

Влітку все може значно погіршитися, - голова правління НЕК "Укренерго" щодо ситуації в енергетиці

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: