05.06.2024, 07:33

З 1 червня українці з подвійним громадянством більше не зможуть виїжджати за кордон: кого стосуються нововведення

С 1 июня украинцы с двойным гражданством больше не смогут выезжать за границу

З 1 червня Україна скасувала виняток "проживання за кордоном". Чергова категорія українців потрапила під заборону виїзду з країни. Йдеться про чоловіків віком від 18 до 60 років, які мають подвійне громадянство.

Посольство США у Києві повідомило, що з 1 червня Україна скасувала виняток "проживання за кордоном", який раніше дозволяв українським чоловікам з подвійним громадянством віком від 18 до 60 років залишати країну. Про це ]]>йдеться ]]>на сайті Посольства США в Україні, повідомляє Час Пік.

"Після цієї зміни американсько-українські подвійні громадяни, зокрема ті, хто проживає у Сполучених Штатах, більше не зможуть покинути країну", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у посольстві, оскільки українське законодавство не визнає подвійне громадянство, американо-українські подвійні громадяни під час перебування в Україні вважаються виключно громадянами України.

"Таким чином, американсько-українські подвійні громадяни розглядаються винятково як громадяни України, перебуваючи в Україні, і на них поширюються права та обов'язки громадян України. Відповідно до воєнного стану в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років не дозволяється залишати країну", - йдеться у повідомленні. у повідомленні.

Спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко підтвердив цю інформацію. Він зазначив, що йдеться про чоловіків-громадян нашої країни, які постійно проживають за межами України та мають відповідні документи про це.

Раніше навіть під час дії військового стану виїжджати за межі країни могли громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60, які постійно проживають за межами України та мають відповідні позначки у своїх документах про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та позначки (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України.

"Однак зі зміною норм законодавства тепер така можливість для них обмежена", - наголосив Демченко.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк