31.01.2021, 16:19

4-річна дівчинка знайшла слід динозавра, що жив 220 мільйонів років тому

Марина Началова | Всі новини автора
след динозавра

Слід динозавра віком близько 220 мільйонів років виявила 4-річна Лілі Уайлдер, гуляючи зі своїм батьком на пляжі в Уельсі.

Лілі помітила відбиток в Бендрікс-Бей в Баррі, в долині Гламорган, під час прогулянки раніше в цьому місяці, передає Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Мама Лілі Саллі розповіла про знахідку журналістам: "Лілі та Річард (її батько) виявили слід. Лілі побачила його, коли вони йшли, і сказала: "Татку, подивися". Коли Річард прийшов додому і показав мені фотографію, я подумала, що це виглядає приголомшливо. Річард подумав, що це занадто добре, щоб бути правдою. Я зв'язалася з експертами".

Розмір сліду - 10 сантиметрів. Вчені вважають, що його міг залишити динозавр заввишки 75 см, хоча неможливо достовірно визначити тип істоти.

Динозавр, ймовірно, ходив на двох задніх лапах і активно полював на інших дрібних тварин або комах. Подібні відбитки, знайдені в Сполучених Штатах, були залишені динозавром, відомим як Coelophysis.

Спеціаліст з палеонтології Національного музею Уельсу Сінді Уеллс заявила, що цей скам'янілий слід є одним з найбільш добре збережених у Великобританії. Вчені сподіваються, що знахідка, зроблена завдяки маленькій Лілі, допоможе краще вивчити ранніх динозаврів, що населяли цю місцевість. Зокрема, слід може допомогти вченим більше дізнатися про фактичну структурі ніг динозавра, оскільки збереження відбитка достатнє для того, щоб побачити окремі подушечки і навіть відбитки пазурів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк