03.08.2020, 22:20

Надія на колективний імунітет: У КПІ зробили прогноз, як буде перебігати епідемія COVID-19 в Україні

Марина Началова | Все новости автора
коронавирус

Розповсюдження COVID-19 в Україні сповільниться після появи у населення колективного імунітету, що можливе приблизно через рік. За наявності вакцини це відбудеться швидше.

Такий прогноз дають науковці Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, передає Час Пік.

У прес-релізі на сайті КПІ зазначається, що ситуація з поширенням коронавірусу в Україні залишається стабільно важкою і набуває затяжного характеру. Моральна втома населення від перебування в режимі ізоляції, економічні чинники, настання періоду літнього відпочинку суттєво змінили умови протидії поширенню хвороби. Переважна більшість населення країни повернулася до звичайного способу життя, нехтуючи елементарними засобами захисту від коронавірусної інфекції.

Мобільність населення зросла до 150% у порівнянні з початком року. Внаслідок цього у червні – липні 2020 року відбулася серія стрімких сплесків захворювання, що призвела до подвоєння-потроєння кількості щоденно інфікованих (антирекорд – 1 310 осіб на день – був досягнутий 23 липня 2020 року) з тенденцією до подальшого наростання захворюваності.

За темпами приросту кількості інфікованих осіб Україна, у порівнянні з країнами Європи, має досить негативну тенденцію, тому включена до групи країн червоної зони, громадянам яких ускладнено відвідання Євросоюзу.

Результати прогнозного моделювання поширення хвороби, отримані з використанням множини різних методів, показують, що в серпні прогнозні тренди мають високу волатильність і тенденцію коливання кількості щоденно інфікованих осіб у діапазоні 800–1 500.

Вчені зазначають, що за умови збереження характеру зростання кількості ПЛР-тестів (коефіцієнт зростання упродовж останніх двох місяців становив приблизно 1,55 на місяць) кількість виявлених хворих людей в Україні на кінець серпня 2020 року сягне рівня приблизно 110–115 тисяч.

Такий характер поширення коронавірусу може бути уповільнений лише в результаті поступової появи колективного імунітету приблизно у 60–70% населення. Природний плин цього процесу може відбуватися протягом року. Його суттєве пришвидшення можливе лише в результаті масової вакцинації населення, що на даний час є важко передбачуваним явищем.

Нагадаємо, за останню добу в Україні підтверджено 990 нових випадків COVID-19, усього зафіксовано 73 158 лабораторно підтверджених випадків.

]]>]]>Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении ]]>Час Пик]]>

Теги новостей: