Нове життя серед айсбергів: на антарктичній станції з'явилося перше яйце
На українській антарктичній станції “Академік Вернадський” радіють першому пінгвінячому яйцю цього року. Спостерігачем цього довгоочікуваного “подарунка” став біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Світозар Давиденко, який щодня моніторить гніздування пінгвінів, щоб відстежити, як змінюється їхній цикл розмноження.
Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр, передає Час Пік
Раніше ми повідомляли, що з настанням антарктичної весни, на острів Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", масово повернулися субантарктичні пінгвіни. Через танення морської криги, ці невтомні мандрівники прибули на острів, щоб зайняти місця для гніздування на оголених скелях.
“Час для першого яйця настав, і я почав оглядати гнізда, аби знайти його та зафіксувати точну дату. Це дає змогу порівнювати, як кліматичні зміни впливають на гніздування пінгвінів із року в рік” , - зазначив науковець.
Він поділився, що є цікавий спосіб визначити наявність яйця: якщо пінгвін при підході людини лишається сидіти на гнізді та притискається до нього, це певний знак, що в гнізді є яйце.
На острові Галіндез, де розташована станція “Вернадський”, мешкають субантарктичні пінгвіни, які зазвичай відкладають два яйця (рідко три), але з різницею у часі. Партнери висиджують їх по черзі. Перше яйце цього року з’явилося на височині поблизу наукового будиночка ДНЧ - лабораторії, яка приймає сигнали для дослідження космосу.
Тож маленьке майбутнє пінгвіня вже зазнає впливу сигналів з різних куточків планети, поки воно зростає у своєму теплому гнізді.
Читайте також: Чорна п'ятниця 2024 в Україні – де знайти найкращі акції?
Комарі знають, кого кусати: вчені розкривають таємниці комариного апетиту
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |