"Пріоритетне електропостачання": мобільні оператори та об’єкти оборони залишаться зі світлом на тлі енергетичних обмежень до літа 2025 року
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про пріоритетне електропостачання для мобільних операторів та об’єктів сил безпеки та оборони, внісши зміни до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності.
Відповідно до постанови уряду від 1 листопада 2024 року № 1260 , до таких об'єктів більше не застосовуватимуться графіки відключення електроенергії, передає Час Пік.
Це рішення поширюється до 1 червня 2025 року.
Згідно з постановою, уряд розширив перелік критично важливих об’єктів, які повинні мати забезпечений пріоритетний доступ до електропостачання за умов обмеженого мінімального навантаження. Серед таких об'єктів:
- Об'єкти сил безпеки й оборони, визначені центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями, створеними відповідно до законів України. Це включає інфраструктуру, необхідну для забезпечення обороноздатності та безпеки держави.
- Технічні засоби електронних комунікацій та споруди електронних комунікаційних мереж, які необхідні для забезпечення стабільного зв’язку та оперативного управління телекомунікаційними мережами. Перелік таких об'єктів формується Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій.
Цей крок спрямований на підвищення стійкості зв'язку та забезпечення стабільної роботи інфраструктури безпеки та оборони в умовах можливих перебоїв з електропостачанням. Відповідно до постанови, мобільні оператори, як і об'єкти силових структур, матимуть безперервний доступ до електроенергії незалежно від графіків відключень.
Окрім зазначених об'єктів, постановою також підтверджено пріоритетне електропостачання для низки інших категорій критичної інфраструктури. До них належать:
- Об’єкти критичної інфраструктури з приєднаною потужністю не менше 100 кВт, які входять до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури.
- Населені пункти, що знаходяться у 20-кілометровій зоні вздовж державного кордону з Російською Федерацією та Республікою Білорусь, а також поблизу зон активних бойових дій.
Ці заходи мають на меті підтримати надійність інфраструктури та безпеку громадян, а також гарантувати, що комунікаційні мережі працюватимуть навіть у критичних умовах.
Читайте також:
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |