30.06.2025, 13:22

Ціни на продукти змінюються: що нині у дефіциті в Україні

Віра Висоцька | Все новости автора
Ціни на продукти змінюються: що нині у дефіциті в Україні

Початок літа приніс активізацію на плодоовочевому ринку: продажі деяких культур стрімко зросли, інші — в дефіциті або змінюють ціну залежно від якості.

Аналітики EastFruit ]]>відзначають]]> яскраву динаміку попиту та пропозиції як серед овочів, так і ягід, передає Час Пік.

Овочі

Найпопулярнішим овочем останнього тижня став столовий буряк — його пропозиція і продажі відчутно зросли, що спричинило зниження цін. Морква теж стрімко додала в обсягах, хоча її ціна навпаки — піднялася. Картоплі на ринку поменшало, а солодкий перець уперше увійшов до списку найактивніше продаваних овочів сезону. У Вінницькій області навіть запропонували створити "перецьовий кластер" для стимулювання регіонального виробництва.

Також активно почався сезон кавунів — їх реалізація зросла, зокрема з українських господарств.

Фрукти

На фруктово-ягідному ринку черешня досі лідирує за попитом, але її якість знижується, а ціни падають. Цікаво, що в Узбекистані черешня навпаки — дорожчає. Набирає обертів реалізація сливи, з’явились перші партії української лохини, а кавун увійшов до топу серед найзатребуваніших товарів у п’яти країнах.

Втім, головний дефіцит тижня — вишня для заморожування. Попит на ягоди для переробки стрімко зріс, а пропозиція виявилась обмеженою. У Молдові вже стартував сезон заготівлі малини, а в Україні з’явилися перші закупівельні ціни — значно нижчі, ніж у Сербії.

Ягоди

Серед ягід черешня та смородина втратили в ціні — остання подешевшала найвідчутніше. Персики та суниця подорожчали, тоді як абрикоси — навпаки. З овочів зросли ціни на перець, кабачки, броколі та часник, а томати й огірки стали доступнішими для споживачів.

Читайте також: 

Без хліба не залишимось, але за вищою ціною: чому зростуть ціни і на скільки

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик