14.01.2021, 14:49

"Розслідування" захмарних тарифів: АМКУ перевірить формування цін на газ для населення

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
АМКУ проверит цены на газ для населения

Антимонопольний комітет України найближчим часом перевірить обґрунтованість та прозорість формування тарифів на розподіл газу.

Антимонопольний комітет України вивчить обґрунтованість та прозорість тарифів на розподіл газу. Регіональні відділення АМКУ проведуть дослідження ринку поставок природного газу, щоб з'ясувати, чи дотримуються вони вимоги законодавства про захист економічної конкуренції. Про це 13 січня ]]>повідомила ]]>прес-служба відомства, передає Час Пік.

В АМКУ нагадали, що тарифи на розподіл газу – зона відповідальності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Саме НКРЕКП затверджує тарифи на послуги розподілу газу кожному з облгазів, незалежно від того, кому він належить. 

"Упродовж липня – грудня 2020 року ми були свідками зростання тарифів на газорозподіл в абсолютній більшості областей. До того ж ці тарифи суттєво відрізняються в різних суб'єктах. Обґрунтованість і прозорість формування такого тарифу буде вивчена Антимонопольним комітетом уже найближчим часом. У випадку виявлення порушень АМКУ змусить регулятора виправити ситуацію", - сказано у повідомленні. 

Антимонопольний комітет України заявив про домінування групи "Регіональна газова компанія", яку пов'язують з бізнесменом Дмитром Фірташем, на ринку природного газу.

"Антимонопольний комітет вбачає ознаки домінування групи РГК на ринку природного газу. Дії цієї групи, а саме в них ціни на газ найвищі серед усіх постачальників, ретельно вивчаються Комітетом.

Голова АМКУ Ольга Піщанська доручила регіональним відділенням Комітету провести поглиблене дослідження ринку постачання природного газу на предмет дотримання суб’єктами ринку природного газу та органами влади вимог законодавства про захист економічної конкуренції", - сказано у повідомленні.

В АМКУ зазначили, що"облгази групи РГК вже оштрафовані Комітетом за зловживання монопольним становищем - на 280 млн грн у грудні 2019 року (тоді ж вони були зобов'язані зробити перерахунок платіжок) та на 380 млн грн минулого місяця".

Нагадаємо, вже кілька тижнів у ряді міст України тривають масові акції протесту проти зростання тарифів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss