19.05.2021, 15:05

Рада прийняла закон, що передбачає скасування мораторію на штрафи за кредитами для жителів Донбасу

Леся Матвеева | Всі новини автора
штрафы по кредитам

Верховна Рада прийняла закон, який передбачає зняття мораторію на нарахування пені та штрафів на суму кредиту для жителів Луганської, Донецької та Харківської областей.

Верховна Рада 19 травня ]]>прийняла]]> закон № 5199 "Про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг", який передбачає зняття мораторію на нарахування пені та штрафів на суму кредиту для жителів Луганської, Донецької та Харківської областей, де була оголошена зона антитерористичної операції, повідомляє Час Пік.

За відповідний законопроєкт проголосував 341 народний депутат.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що буде знято мораторій на нарахування пені та штрафів на суму кредиту для жителів цих областей. Але це не стосується діючих договорів, що гарантує збереження прав для тих людей, які мали або мають фінансові труднощі. 

"Проєктом Закону України про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг з 01.05.2021 року скасовується мораторій на звернення стягнення на заставне майно за кредитами, які будуть оформлені під заставу нерухомості, яка належить на праві власності фізичним особам та фізичним особам-підприємцям, починаючи з 01.05.2021 року. Таким чином залишиться в дії мораторій на звернення стягнення на заставне майно щодо чинних договорів", - йдеться у пояснювальній записці.

Також закон дозволить отримати іпотеку жителям цих областей на рівних умовах з жителями інших регіонів країни. 

"Закон забезпечить умови для відновлення конкурентного середовища шляхом зняття обмежень на надання банківськими установами кредитів під заставу майна, що перебуває на підконтрольній державній владі частині території проведення антитерористичної операції", – йдеться у пояснювальній записці до закону.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк