17.11.2022, 15:38

"Планові включення": У ряді регіонів України світла може не бути по кілька днів

Иллюстративное фото / Открытый источник

Враховуючи збитки, завдані російськими ракетами енергетичній інфраструктурі, українців закликають готуватися до тривалих відключень світла, які можуть тривати кілька днів.

Масштабні руйнування енергетичних об'єктів України, завдані російськими ракетними атаками 15 та 17 листопада, можуть призвести до відключень електроенергії на кілька днів та "планових включень" лише на кілька годин у деяких районах країни. Про це в ефірі телемарафону повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, повідомляє Час Пік.

"Це дні. Ми зараз будемо, на жаль, говорити не про планові відключення електроенергії, а про планові включення в деяких регіонах, а їх багато. На жаль, кількість годин, протягом яких будуть ці планові включення, – дві-три години, максимум", - сказав Сахарук.

За його словами, близько 40% споживачів в Україні зараз без світла. І коли ситуація зміниться, поки що сказати неможливо. Хоча загалом він охарактеризував ситуацію як складну, але контрольовану.

"Росіяни завдали серйозних збитків об'єктам передачі – підстанціям, які передають електроенергію з одного району в інший, через які живляться багато областей у центрі та на заході.

Було попадання в одну із теплоелектростанцій, яка перестала працювати через пошкодження. Наразі ситуація така, що по всій країні застосовуються графіки аварійних відключень, деякі області дуже суттєво обмежуються…", - сказав Сахарук.

Напередодні в "Укренерго" повідомили, що через масовані обстріли росіян по об'єктах інфраструктури країни склалася найскладніша ситуація в енергетиці за всю історію. На українців чекають триваліші відключення електроенергії.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк