25.11.2022, 19:09

Допомоги Заходу вистачить: Шмигаль зробив заяву про виплату пенсій та зарплат у 2023 році

Віктор Білий | Всі новини автора

Усі соціальні програми 2023 року будуть виконані. Допомоги Заходу вистачить на пенсії та зарплати.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду, передає Час Пік.

Він назвав надійними партнерами США, Канаду та країни Євросоюзу, які надали Україні потужну макрофінансову допомогу, що є справжнім виявом солідарності з українцями.

Європарламент схвалив виділення макрофінансової допомоги на суму 18 млрд євро у 2023 році. Ці кошти підуть на покриття всіх соціальних бюджетних видатків – пенсій, зарплат бюджетникам, допомогу ВПО та людям з інвалідністю. Крім того, США виділили Україні 4,5 млрд доларів у вигляді грантів для прямої бюджетної підтримки. Ці кошти також призначені для забезпечення соціальних програм.

"Загалом від американських партнерів цього року ми вже отримали 13 млрд доларів прямої бюджетної підтримки. Ці кошти допомагають нам зміцнити економіку та забезпечити надання основних державних послуг", - зазначив прем'єр.

Уряд Канади випустить у 2023 році п'ятирічні облігації Ukraine sovereignty bonds. Обсяг цінних паперів становить 500 млн канадських доларів, і вони допоможуть Україні профінансувати першочергові витрати, зокрема соціальні.

"Важливо, що кожен зможе долучитися до підтримки нашої держави, придбавши цінні папери. Такий інструмент є ефективним та яскравим виявом міжнародної солідарності з Україною", - наголосив Шмигаль.

Крім того, сьогодні, 25 листопада, Уряд ухвалив рішення про залучення ще 500 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Це частина великого проєкту підтримки державних видатків для забезпечення стабільного держуправління. Кошти будуть спрямовані на підтримку малозабезпечених верств населення, внутрішньо переміщених осіб, зарплати вчителям та лікарям.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: