10.04.2023, 18:02

Житлові субсидії на неопалювальний період: що треба знати українцям

Оксана Мовчан | Всі новини автора
субсидія

Житлові субсидії на неопалювальний період розраховуються у квітні. Є певна категорія людей, яка має обов’язково звернутися за субсидією.

Про це повідомляють у ]]>Пенсійному фонді України]]>, передає Час Пік. 

У квітні в Україні закінчується опалювальний сезон, відтак з 1 травня до 30 вересня будуть розраховані субсидії на неопалювальний період.

Для більшості домогосподарств, які отримували житлову субсидію в опалювальний період, субсидія та пільги з травня будуть перепризначені автоматично.

Однак певна категорія людей повинна обов’язково звернутися за субсидією на неопалювальний період.

З 1 травня субсидія на неопалювальний період призначається, якщо ви:

  • внутрішньо переміщена особа,
  • члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують житлово-комунальні послуги,
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих,
  • домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Для того, щоб отримати житлову субсидію на неопалювальний сезон, а саме з 1 травня по 30 вересня, потрібно подати до Пенсійного фонду України заповнені нові заяву та декларацію.

"У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання", — зазначають у ПФУ.

Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для її розрахунку враховується середньомісячний сукупний дохід за третій і четвертий квартали попереднього року. При цьому пенсійна виплата враховується у розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг до органів Пенсійного фонду України можна: особисто, поштою, або online — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок Пенсійний фонд.

Також документи можна подати на уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг та через портал "Дія".

Читайте також:

Верховна Рада проголосувала за повернення військовослужбовцям доплати у розмірі 30 тисяч гривень

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: