11.04.2023, 12:06

Обмеження на польоти над Україною збережуться до 2029 року - Eurocontrol

Ограничения полетов над Украиной сохранятся до 2029 года

Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) у своєму прогнозі передбачає, що обмеження на польоти у повітряному просторі України, РФ, Білорусі та Молдови збережуться ще кілька років.

Згідно з прогнозом, обмеження на польоти цивільної авіації у повітряному просторі України, РФ та Білорусі можуть зберегтися до 2029 року. Йдеться про повернення до звичних маршрутів літаків. Про це ]]>йдеться ]]>у звіті Євроконтролю, повідомляє Час Пік.

"Майбутні зміни повітряного простору й мережі (наприклад, несподіване закриття/повторне відкриття, нові маршрути) та зміна вибору маршрутів авіакомпаній не моделюється прогнозом. Наразі ми припускаємо, що повітряний простір України та Росії залишаються закритими до кінця 2029 року...

Обмеження в українському, російському, білоруському і молдовському авіапросторі залишаться чинними до кінця горизонту прогнозування (2029)..." - йдеться у документі.

Зі звіту Євроконтролю випливає, що авіаційна галузь Європи продовжує відновлюватися після пандемії COVID-19, проте негативний вплив на індустрію надає вторгнення РФ в Україну.

Заборона на польоти – один із факторів, що впливають на прогноз відновлення авіаіндустрії. Крім того, негативний вплив мають обмеження внутрішніх рейсів з екологічних міркувань, брак персоналу в аеропортах та пов'язані з цим страйки.

Як відзначають аналітики, енергетична криза може призвести до перегляду прогнозів ВВП на 2023 та 2024 роки, що також позначиться на подорожах. Високі ціни на енергоносії та криза вартості життя також можуть знизити попит на авіаперельоти.

Нагадаємо, Україна повністю закрила свій повітряний простір для цивільних літаків 24 лютого 2022 року. Незабаром країни ЄС та США закрили своє небо для російських літаків. Пізніше РФ вжила заходів у відповідь.

Україна та Євроконтроль домовилися про запуск Аеронавігаційного фонду солідарності, який допоможе підготувати персонал та інфраструктуру для повоєнного відновлення польотів. Про це ]]>повідомляє ]]>Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: