25.04.2023, 09:28

Компенсація за втрачене житло: у Кабміні розповіли, коли запрацює послуга "єВідновлення"

Віктор Білий | Всі новини автора

Кабінет міністрів України на засіданні 21 квітня затвердив постанову, що дозволяє розпочати тестування програми "єВідновлення", за допомогою якої люди, які втратили житло в результаті війни, зможуть отримати кошти на ремонт та відновлення своїх будинків.

Про це повідомляє пресслужба Кабміну, передає Час Пік.

"Сервіс працюватиме в "Дії" вже з 10 травня. Отримані цільові кошти можна витратити на будівельні матеріали або оплату послуг підрядника. Суму компенсацій визначить спецкомісія, а кошти зараховуватимуться людям на спецрахунок у банку", - пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, пріоритетом у компенсації будуть учасники бойових дій, сім'ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані в армію українці, багатодітні сім'ї та люди з інвалідністю.

У Мінцифрі повідомили, що у додатку і на порталі "Дія" з березня 2022 року надійшло понад 358 тисяч повідомлень про пошкоджене та зруйноване майно. Саме тому важливо створити ефективний план відновлення та компенсувати збитки українцям.

Хто зможе скористатися послугою?

Усі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій, не було відремонтовано раніше та підлягає відновленню. Це зокрема стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад, кімнат у гуртожитку.

Пріоритет надаватиметься:

 • учасникам бойових дій;
 • людям з інвалідністю внаслідок війни;
 • ветеранам війни;
 • членам сімей загиблих військових;
 • мобілізованим;
 • багатодітним сім'ям;
 • людям з інвалідністю І та II групи;
 • батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
 • опікуна/піклувальникам;
 • прийомним батькам та патронатним вихователям;
 • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Як отримати компенсацію?

Насамперед слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити на порталі або у додатку "Дія", а також через ЦНАП чи нотаріус.

Далі слід відкрити спеціалізований рахунок. Відновлення в одному із банків-учасників програми. Відкрити картку можна як у банківському додатку, так і у фізичному відділенні банку.

Після цього слід подати заяву на компенсацію до "Дії".

Після подання заявки спеціальна Комісія з розгляду питань надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та визначить вартість його поновлення.

Строк розгляду заяви та прийняття рішення про компенсацію не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

Як використати компенсацію?

Кошти можна використовувати на закупівлю будівельних матеріалів, вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.

Витратити кошти можна лише на будівельні матеріали або послуги підрядників, які мають відповідні MCC-коди чи торгові коди.

Використовувати компенсацію можна протягом 1 року з моменту її нарахування.

Читайте також: Переселенці з Луганської області можуть отримати житло в інших регіонах, - Гайдай

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк