23.02.2024, 15:51

Індексація пенсій з 1 березня: наскільки підвищать виплати

Віктор Білий | Всі новини автора

Міністерство соціальної політики розрахувало коефіцієнт індексації пенсій з 1 березня 2024 року. Розмір пенсії буде підвищено майже на 8%.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, повідомляє Час Пік.

"Це вже третя індексація за час повномасштабної війни. Пенсії будуть підвищені майже на 8%. Середній розмір підвищення складе 322 грн, а середня пенсія зросте до 5 717 грн", - написав він у ТГ-каналі.

Як зазначає Шмигаль, індексація торкнеться понад 10 мільйонів українців: 9,5 млн цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств та майже 100 тисяч «чорнобильців.

"Крім того, з 1 квітня буде автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч працюючих пенсіонерів з урахуванням оновленого страхового стажу. Також у 2024 році, вдруге поспіль, буде здійснено індексацію найнижчих пенсій", - додає прем'єр-міністр України.

За інформацією Мінсоцполітики, розмір індексації розраховували на базі остаточних офіційних показників розвитку економіки у 2023 році.

"Інфляція в розмірі 5,1%, зростання середньої заробітної плати, з якої сплачені страхові внески - 7%. А отже, зростання пенсій перекриє зростання цін за 2023 рік", - зазначили в пресслужбі міністерства.

Як зазначають у Мінсоцполітики, уряд запровадив тимчасові обмеження на максимальний розмір індексації пенсій. Її розмір буде обмежений 1,5 тис. грн для всіх одержувачів пенсій та страхових виплат, незалежно від категорії.

Читайте також: Питання виплат ВПО буде переглянуто: визначено категорію переселенців, яким планують підвищити виплати

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: