10.06.2024, 22:47

"Укренерго" отримало 30,4 млн євро від уряду Німеччини для покращення української енергетичної інфраструктури

Марина Гончар | Всі новини автора
укренерго

Сьогодні в Берліні, напередодні Міжнародної конференції з відновлення України, було підписано кредитну угоду на суму 30,4 млн євро для фінансування проєкту з підвищення надійності роботи української енергетичної інфраструктури.

Про це повідомили в ]]>Укренерго]]>, передає Час Пік.

Ця угода була підписана головою правління НЕК "Укренерго" Володимиром Кудрицьким, членкинею правління державного Німецького банку розвитку KfW Крістіан Лайбах та директоркою KfW по регіону Східна Європа, Кавказ, Центральна Азія Веронікою Гарсіа дель Арко. У підписанні угоди також брали участь міністр енергетики України Герман Галущенко, генеральний директор Директорату Європейської комісії з питань розширення Герт Ян Купман та державний секретар міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини Йохен Фласбарт. Гарантійну угоду від уряду України підписав міністр фінансів Сергій Марченко.

Ці кошти будуть спрямовані на підвищення стійкості української енергосистеми та забезпечення стабільної роботи магістральної високовольтної мережі "Укренерго". Реалізація цього проєкту дозволить суттєво підвищити ефективність передачі електроенергії по країні та посилить синхронну роботу української та європейської енергосистем.

Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив важливість цього проєкту:

"Вдячні KfW за ініціативу щодо фінансування підвищення надійності української енергетичної інфраструктури та інших важливих проєктів, які вже реалізуються за підтримки уряду Німеччини. Наша співпраця в рамках підписаних угод є свідченням сили партнерства, демонструючи виняткову командну роботу та непохитну відданість, що сприяють успішній реалізації проєктів, спрямованих на сталий розвиток і прогрес", - йдеться у повідомленні.

Володимир Кудрицький, голова правління НЕК "Укренерго", підкреслив, що отримані кредитні кошти будуть направлені на реконструкцію однієї з підстанцій у західному регіоні:

"Після модернізації це буде високотехнологічний автоматизований об’єкт, який відповідатиме вимогам ENTSO-E щодо надійності роботи системи електропередачі та безпеки мережі. Також надане фінансування допоможе закупити дороговартісне високотехнологічне обладнання для підстанцій, які були пошкоджені під час ракетних та дронових атак ворога", - зазначив Кудрицький.

Член правління KfW Крістіан Лайбах зазначила:

"Реконструкція, модернізація та розширення інфраструктури передачі електроенергії є надзвичайно важливими для відновлення та економічного розвитку України. Підвищення енергоефективності та інтеграція з Європою електроенергетичної системи України сприятимуть стабілізації подачі електроенергії. Як наслідок, по всій країні покращаться як умови для господарської діяльності, так і повсякденне життя українців".

З початку повномасштабного вторгнення, НЕК "Укренерго" вже залучило фінансову допомогу від Німецького банку розвитку KfW на загальну суму близько 208,8 млн євро (включаючи новий кредит). Ці кошти сприяли відновленню та розбудові мережі передачі електроенергії.

Постійна підтримка з боку європейських партнерів, зокрема уряду Німеччини та банку KfW, є критично важливою для зміцнення української енергетичної інфраструктури. Це сприяє не тільки економічній стабільності країни, але й забезпечує більш надійне енергопостачання для всіх українців у цей складний час.

Читайте також: Кабмін дозволив бронювати до 100% працівників підприємств ОПК та енергетики: деталі

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк