10.06.2024, 20:33

Кабмін дозволив бронювати до 100% працівників підприємств ОПК та енергетики: деталі

Марина Гончар | Всі новини автора
кабмін

Кабінет Міністрів України ухвалив важливе рішення, що дозволяє керівникам підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК) та енергетичного сектору бронювати до 100% працівників. Це рішення має на меті забезпечити безперебійне функціонування критичних галузей в умовах підвищеної необхідності для національної безпеки та оборони.

Відповідна інформація ]]>оприлюднена]]> Міністерством економіки, передає Час Пік.

Зміни внесено до постанови №76 від 27 січня 2023 року. Вони передбачають наступні ключові моменти:

Бронювання працівників підприємствами ОПК:

  • 100% працівників можуть бути заброньовані, якщо підприємство має контракти для Збройних Сил України (ЗСУ) та інших військових формувань. Бронювання діє на період виконання таких контрактів.

Бронювання працівників підприємствами енергетичного сектору:

  • 100% працівників підприємств електроенергетичного, ядерно-промислового, вугільно-промислового та нафтогазового комплексів можуть бути заброньовані.
  • Підприємства, що відновлюють або ремонтують зруйновані чи пошкоджені енергетичні об'єкти, також мають право бронювати всіх своїх працівників.

Бронювання працівників підприємств, що будують фортифікації:

  • 100% працівників підприємств, що займаються будівництвом фортифікаційних споруд, можуть бути заброньовані на період дії договорів будівництва.

Для поліцейських і працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) передбачено особливі умови бронювання. За наявності обґрунтованої потреби, кількість заброньованих працівників може перевищувати 50%. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зазначив, що наразі в Україні вже заброньовано 90% рятувальників і поліцейських.

Крім того, для критичних підприємств збільшили термін бронювання — від 6 місяців до 12 місяців, а також дозволили бронювати військовозобовʼязаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями.

Також уряд спільно з бізнесом та експертним середовищем продовжує напрацьовувати нові підходи до бронювання.

Читайте також: До Землі наближається "потенційно небезпечний" астероїд

Сучасний салон краси: основа ідеального зовнішнього вигляду

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк