10.06.2024, 09:18

До Землі наближається "потенційно небезпечний" астероїд

К Земле приближается "потенциально опасный" астероид / Иллюстративное фото

До Землі наближається великий астероїд під назвою 2024 CR9, який був визнаний "потенційно небезпечним" через свої розміри. Він пройде на відносно близькій відстані до Землі вже за кілька днів.

До Землі наближається великий астероїд, який отримав назву 2024 CR9. Про те, що рух потенційно небезпечного космічного тіла проходитиме поблизу Землі, повідомляє ]]>The Virtual Telescope Project ]]>із посиланням на Лабораторію реактивного руху NASA (]]>JPL]]>), передає Час Пік.

Цей астероїд було визнано "потенційно небезпечним" через його значні розміри. Згідно з астрономічними даними, його діаметр варіюється від 350 до 750 метрів. Об'єкти стають потенційно небезпечними для Землі, якщо їхня орбіта проходить на відстані менше 7840 км або якщо їх діаметр перевищує 140 метрів.

Астероїд 2024 CR9 наблизиться до Землі на мінімальну відстань 11 червня за дві хвилини до опівночі. Відстань між ним та Землею становитиме близько 7,4 млн кілометрів. Як запевняють вчені, це зближення не становить загрози для Землі, оскільки астероїд перебуватиме в 19 разів далі, ніж Місяць.

Вперше астероїд 2024 CR9 було виявлено 15 лютого 2024 року за допомогою приладів обсерваторії, розташованої на Гаваях.

Нагадаємо, для українців, які перебувають за кордоном, з'явилися гарні новини: про що йдеться, читайте у нашому матеріалі.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк