13.06.2024, 15:56

Україна та ЄС планують продовжити "транспортний безвіз" до кінця червня 2025 року

Марина Гончар | Всі новини автора
безвіз

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження Президента щодо визначення уповноважених осіб на підписання угоди про продовження дії "транспортного безвізу".

Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі, передає Час Пік.

"Україна та Євросоюз незабаром пролонгують дію "транспортного безвізу" на строк до кінця червня 2025 року. Сьогодні Уряд схвалив розпорядження Президента Володимира Зеленського щодо визначення уповноважених осіб на підписання цієї угоди", - зазначив Шмигаль.

Прем'єр-міністр підкреслив, що після продовження "безвізу" водії зможуть і надалі виконувати бездозвільні двосторонні перевезення, що значно полегшує транспортну логістику між Україною та країнами Європейського Союзу. Це створює потужний стимул для українських виробників, адже минулого року експорт автотранспортом до Євросоюзу зріс орієнтовно на 30% порівняно з 2021 роком.

Шмигаль також зазначив, що лібералізація транспортних перевезень не лише сприяє збільшенню експорту, але й пришвидшує імпорт товарів і комплектувань, необхідних вітчизняному бізнесу. Це, своєю чергою, покращує загальну економічну стійкість України та підвищує конкурентоспроможність українських виробників на європейському ринку.

Глава уряду висловив вдячність європейським партнерам за солідарність та підтримку, що дозволяє Україні продовжувати розвивати свої економічні зв'язки з Європейським Союзом навіть в умовах поточних викликів. Підтримка ЄС, за словами Шмигаля, є критично важливою для збереження економічної стабільності та подальшого розвитку країни.

Підписання угоди про продовження "транспортного безвізу" стане черговим кроком у зміцненні співпраці між Україною та Європейським Союзом, що і собі сприятиме інтеграції української економіки в європейське економічне середовище. Продовження дії цієї угоди до кінця червня 2025 року забезпечить стабільність і передбачуваність для бізнесу, сприяючи подальшому розвитку торговельних відносин та економічного зростання України.

Читайте також: Берлін більше не зможе постачати Україні системи Patriot: названо причини

Як подбати про психічне здоров'я вашої дитини?

Як отримати УБД за допомогою військового юриста?

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк