29.03.2025, 20:00

МВФ оновив прогноз щодо закінчення війни в Україні: можливе завершення в кінці 2025 року

Марина Гончар | Всі новини автора
війна в Україні

Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив оновлений прогноз щодо розвитку ситуації в Україні, зокрема, зробивши нову оцінку можливих термінів завершення повномасштабної війни, розв’язаної Росією.

Про це йдеться у звіті ]]>МВФ]]>, передає Час Пік.

Згідно зі звітом, який було опубліковано фондом, базовий сценарій наразі передбачає, що активна фаза бойових дій може завершитися в останні місяці 2025 року.

У звіті підкреслюється, що попри певні очікування завершення війни вже цього року, ситуація на фронті залишається надзвичайно нестабільною, а ризики — винятково високими. Фахівці МВФ зазначають, що сьогодні переговорний процес щодо припинення війни перебуває лише на початкових стадіях, тому будь-які прогнози залишаються дуже умовними.

Фахівці фонду звернули увагу на те, що потенційний прогрес у питанні припинення війни міг би стати важливим фактором стабілізації української економіки. Завершення бойових дій могло б сприяти відновленню інвестиційного клімату, активізації внутрішнього ринку та покращенню фінансової ситуації в державі.

Водночас експерти МВФ наголосили, що наразі триваючі бойові дії продовжують чинити суттєвий негативний вплив на економічне зростання країни. Особливо вони підкреслили наслідки останніх масштабних атак Росії на критичну енергетичну інфраструктуру України — зокрема, удари по газових об'єктах та нещодавнє закриття однієї з найважливіших вугільних шахт у Покровську, яка забезпечувала енергетичну безпеку країни.

Через погіршення безпекової ситуації та посилення загроз для економіки МВФ був змушений скоригувати свої попередні оцінки. Так, прогноз зростання української економіки на 2025 рік знижено на 0,5 відсоткових пункти, а на 2026 рік — на 0,8 п.п.

В оновленому прогнозі зростання ВВП України у 2025 році очікується на рівні нижньої межі діапазону 2-3%. Це означає, що відновлення економіки йтиме повільніше, ніж прогнозувалося раніше.

У фонді також звернули увагу на ще один суттєвий фактор ризику — можливі зміни в обсягах міжнародної фінансової допомоги та у форматах підтримки безпеки України. Аналітики МВФ зазначили, що майбутнє української економіки безпосередньо залежатиме від продовження співпраці з міжнародними партнерами, а також від стабільності зовнішньої допомоги.

Читайте також:

Україна отримає новий транш від МВФ у розмірі 400 млн доларів

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк