23.03.2021, 15:10

Шахраї продовжують дурити мешканців Луганщини: у злочинців з'явилася нова схема

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

Жертвами шахраїв знову стали кілька мешканців Луганщини. Тепер у аферистів з'явилася нова схема.

Про це повідомив відділ комунікації поліції Луганської області, передає Час Пік.

Протягом доби до підрозділів поліції Луганської області надійшло 7 повідомлень громадян, які стали жертвою шахраїв.

Мешканка Станиці Луганської стала жертвою нової схеми «Позич гроші». Жінці в месенджер соціальної мережи «Facebook» від знайомого надійшло повідомлення з проханням позичити йому гроші. Жінка перерахувала на картку АБ «Укргазбанк» 4000 грн, після чого зателефонувала знайомому, якій повідомив, що коштів від неї він не отримував, а його акаунт у мережі «Facebook» зламаний невідомими, які розсилають від його імені повідомлення.

У смт Марківка жінці на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік, який представився її двоюрідним братом, який мешкає у РФ та повідомив, що він знаходиться у лікарні м. Дніпро і йому потрібні грошові кошти для лікування. Жінка перерахувала на банківську картку АТ «Приватбанк» гроші в сумі 5000 грн, після чого дізналась, що її брат знаходиться на території РФ та з ним все гаразд.

До поліції м. Сватове звернувся місцевий мешканець, який перерахував майже 50 тис. грн як оплату за 5 т аміачної селітри. Продавець телефоном підтвердив, що отримав вказані грошові кошти та пообіцяв заявнику, що товар буде доставлено, однак заявник товар не отримав та грошові кошти йому не повернуті.

У м. Попасна жінці зателефонував невідомий, який представився працівником служби безпеки банку «ПУМБ» та повідомив, що з її банківської картки невідомі особи намагалися зняти грошові кошти і потрібно повідомити всі її банківські реквізити. Жінка надала вказану інформацію та два коди підтвердження, які надійшли їй на мобільний телефон, після чого з картки заявниці було знято грошові кошти в сумі 2000 грн.

У м. Кремінна жінці надійшло смс-повідомлення з текстом про необхідність пройти авторизацію, але заявниця на вказаний номер не телефонувала. Згодом їй надійшло повідомлення щодо заблокування її банківської картки, після чого вона зателефонувала на номер гарячої лінії банку «ПУМБ» та повідомила оператору останні чотири цифри її картки та цифри з смс-повідомлення, після чого заявниці надійшло смс-повідомлення щодо зняття коштів з її банківської картки у розмірі 7000 грн.

У м. Сватове жінка знайшла в соціальній мережі «Facebook» оголошення щодо продажу дров та перерахувала на картку АТ «Універсал банк» 4500 грн у якості оплати, однак дрова не отримала.

У м. Рубіжне чоловіку на стаціонарний телефон зателефонувала невідома жінка, яка назвалася його дружиною і повідомила, що потрапила в ДТП та на операцію потрібні грошові кошти в сумі 8000 доларів США, після чого вона передала слухавку нібито лікарю-хірургу, який підтвердив, що терміново потрібні гроші на операцію. Чоловік погодився та через кілька годин передав 56000 грн невідомому чоловіку, який прийшов за грошима. Після чого потерпілий зателефонував дружині, яка повідомила, що з нею все гаразд і в ДТП вона не потрапляла.

Громадян просять запам'ятати:
- Перевіряйте інформацію перед тим, як пересилати чи передавати гроші у якості допомоги!
- При покупці товарів через мережу інтернет користуйтесь послугою післяплати!
- Ніколи і Нікому не надавайте реквізити своїх банківських карток та коди з смс-повідомлень! Це конфіденційна інформація!

Читайте ще: Шукайте в гаманцях: цінні 10 копійок України, які можна продати за пристойні гроші

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss