Насіння квітів: тонкощі вибору

Незабаром весна. Час, коли усе навколо оновлюється та прокидається. Коли ж, як не весною займатися улюбленою справою — садити квіти! Тож сьогодні ми розкажемо, як вибрати якісне насіння, не помилитися з погодою та подбати про правильний догляд за домашньою клумбою. На початку, дамо корисну пораду. Якщо ваш улюблений квітковий магазин зачинений через карантин, ви можете купити насіння квітів в Яскрава Клумба: онлайн. Це просто та зручно.
Щоб ви не помилилися з вибором, одразу розкажемо, яке насіння квітів краще купити. Яскраві обгортки надзвичайно приваблюють та викликають бажання взяти все й одразу. Але не поспішайте. Додаючи у свій кошик усе, що потрапляє під руку, ви ризикуєте отримати замість красивої клумби строкату й невиразну суміш рослин.
Головне правило — красивий квітник починається з планування!
Наповнення клумби залежить від:
- Особливостей місця, де вона розташована — у затінку, на осонні.
- Особливості грунту — чорнозем, глинистий, піщаний та інші.
- Ваших уподобань.
Якщо на вашій клумбі вже є багаторічні рослини та квіти, то подбайте про те, щоб “новачки” гармонійно виглядали в композиції з ними.
Вибираємо насіння квітів згідно розташування клумби
Для квітників у яскравих, сонячних зонах двору найкраще підходять рослини, які не потерпають від ультрафіолету та чудово переносять прямий контакт з сонячними променями. Сюди відносимо:
- Календулу.
- Петунію.
- Чорнобривці.
- Лобелію.
Якщо ж ви мешкаєте в посушливому регіоні України, то для клумб на прямому сонці варто обирати квіти, які не бояться засухи: альпійську айстру, деякі види гвоздик, дзвіночки, шавлію та лаванду.
Бажаєте прикрасити вільний клаптик землі в тінистій ділянці саду? У такому разі, ви можете обрати:
- Бальзаміни.
- “Левиний зів”.
- Барвінок.
- Броваллію.
Найкраще ці рослини почуватимуть себе поряд з папороттю та хвойними.
На квітниках з середнім рівнем освітлення чудово приживуться більшість квітів та зелені. У тому числі, троянди, айстри, хризантеми, флокси, целозії.
Пам'ятайте: на одному квітнику (особливо, коли мова йде про дуже маленьку клумбу) можуть поєднуватися лише рослини з однаковими вимогами до поливу та погодних умов.
Яке насіння квітів найкраще приживеться у вашому грунті?
У чорноземі, звичайно ж, чудово приживуться рослини різних видів та сортів: як однорічні, так і багаторічні. Адже саме такий грунт містить найбільше корисних речовин. Але “похвалитися” якісним чорноземом можуть далеко не всі регіони нашої країни. Якщо ви мешкаєте саме в такому регіоні, це не означає, що від ідеї мати власний квітник варто відмовлятися. Зовсім ні. Запам'ятайте:
- У важкий глинистий грунт варто садити багаторічні рослини — наприклад, чорнобривці, хміль, тисячолистник, смилацину, лілейник, дзвіночок.
- В піщаних грунтах чудово квітнуть лаванда, космея, гібіскус, клеома. За умови регулярного поливу, вони дуже красиво цвітуть.
- На грунтах з домішками торфу чудово почуваються золотарник, горицвіт, горець, гравілат. Це — досить стійкі до зовнішніх факторів рослини, які не потребують особливого догляду.
Корисна порада: тип грунту варто враховувати не лише обираючи насіння квітів, а й під час вибору низькорослих рослин, дерев та кущів. Це — гарантія того, що рослина добре приживеться.
Універсальні поради з догляду за клумбою
Звичайно ж, доглядати за квітником потрібно, орієнтуючись на особливості та потреби рослин, які на ньому ростуть. Але ми підготували універсальні поради, які варто запам'ятати кожному, хто полюбляє дбати квіти. А саме:
- Оптимальний період для висадки в грунт — свій для кожної рослини. Проте жодні квіти не приживуться добре під час сильного холоду. Тому перш ніж займатися клумбою переконайтеся, що останні зимові морози залишилися далеко позаду.
- Не забувайте про вчасний полив. Більшість сортів квітів необхідно поливати не лише одразу після посадки, а й протягом періоду цвітіння. Особливо, якщо надворі спекотно та посушливо.
- Регулярно видаляйте бур'яни. Адже вони негативно впливають не лише на зовнішній вигляд квітника, а й на стан рослин.
- Якщо на вашій клумбі є рослини, які чутливі до паразитів, обробляйте їх за допомогою спеціальних препаратів.
- Не забудьте викопати неморозостійкі рослини на зиму. Або підготувати їх до зимування, накривши мішковиною.
- Вчасно видаляйте з клумби квіти, які загинули або не прижилися.
Й пам'ятайте: якщо ви обираєте насіння квітів для дачі, на якій буваєте не часто, надавайте перевагу невибагливим сортам рослин. Тим, які чудово почуватимуться, маючи лише природній полив, не бояться прямого сонця та/або різких перепадів температури навколишнього середовища.