Ремонт дерев'яних вікон
Вікна з дерева зарекомендували себе досить міцними й екологічними конструкціями. Проте, періодично все-таки потрібно проводити їх огляд та усувати неполадки. За умови, що вікна потребують ремонту, а долучити фахівців немає можливості, ви самі можете зробити відновлювальні роботи. Це значно збереже і фінанси, і нерви.
Для роботи нам будуть потрібні інструменти:
- Фен для зняття старої фарби.
- Електрошуруповерт, викрутки.
- Молоток.
- Шпателя для зняття старої фарби та шпаклівки.
- Пасатижі.
- Стамеска.
- Фомка.
- Пістолет для герметика.
- Шліф машина.
- Болгарка.
- Рукавички.
- Електропилососи.
Також нам будуть потрібні:
- Засіб для обробки дерева.
- Шпаклівка — стартова і фінішна.
- Фарба.
- Знежирювач.
- Наждачний папір №80, допускається брати 100 або 120.
- Невеликий малярський валик і пензлик.
- Мішки для сміття.
Ремонт віконних рам слід проводити обережно, не поспішаючи.
Технологія ремонту дерев'яних вікон власними силами
- Спочатку потрібно встановити, чи можна зняти рами з навісів. Буває так, що спочатку віконні рами ставлять вже в блоках і закладають, це надалі ускладнює проведення ремонтних робіт. Якщо все-таки ви зіткнулися з такою ситуацією, то скористайтеся таким інструментом як фомка. Намагайтеся підняти віконну раму якомога вище. Потім визначте, на скільки можна обрізати петлевий штир для зняття рами, залишивши при цьому 2 см з тією метою, щоб після закінчення ремонту поставити раму назад.
- Обстежуємо щілини між рамами. Якщо вони складають 3 мм, ми їх не чіпаємо, якщо значно ширше, то закладаємо шпаклівкою.
- Знімаємо фурнітуру: замки та віконні ручки. Якщо подальша експлуатація неможлива, то купуємо нові.
- Знімаємо внутрішні й зовнішні рами зі склом. Робимо це дуже акуратно та обережно, щоб не пошкодити рами й не заподіяти шкоди собі.
- Прибираємо феном стару фарбу. Спочатку очищаючи дерев'яні рами, потім переходимо до укосів, а закінчуємо підвіконнями. Даний процес потрібно виконувати в добре провітрюваному приміщенні, дотримуючись всіх правил техніки безпеки.
- Знежирюємо очищену і підготовлену поверхню.
- Ґрунтовка. Правильніше брати алкідну ґрунтовку. Безумовно, допускається обмежитися тільки знежиренням. Тільки тоді фарба і шпаклівка стануть погано лягати на поверхню.
- Шпаклівка. Великі щілини й діри закладають стартовою шпаклівкою. Згодом зашкуривають оброблену поверхню і наносять фінішну шпаклівку. Після висихання поверхню вирівнюють наждаковим папером №100.
- Приступають до фарбування в такій послідовності: рами, укоси, підвіконня. Наносять фарбу у два етапи, коли висохне перший шар, наносять другий.
- Ставимо на свої місця фурнітуру, вставляємо скло. При необхідності проводиться утеплення рам.
При ремонті вікон переважно підвіконня шпаклювати та фарбувати в самому кінці. Такий підхід заощадить чимало часу, витратних матеріалів та нервів.