30.05.2024, 15:25

Як вибрати колір міжкімнатних дверей? 5 золотих правил

Ольга Станішевська | Всі новини автора

Міжкімнатні двері покликані відокремлювати один простір від іншого і забезпечувати приватність. Однак цей елемент інтер'єру, крім основної практичної функції, виконує ще й важливу декоративну роль. Якими принципами слід керуватися при виборі кольору міжкімнатних дверей? Дізнайтеся, прочитавши цю статтю. Trio Dveri пропонує міжкімнатні двері в Києві з масиву дерева.

Правило 1 - поєднання кольору з підлогою і стінами

Досить популярним рішенням є підбір кольору дверей до того, який найбільше підходить до відтінку підлоги. Це практичний підхід, але тільки якщо підлогове покриття у всіх кімнатах однакове. Якщо підлога в кімнатах відрізняється від підлоги на кухні або у ванній кімнаті, то визначається домінуючий відтінок і в тон йому підбираються двері того ж кольору. Якщо підлога темна, а стіни пофарбовані в білий колір, краще вибрати нейтральні двері, тобто білі.

Правило 2 - підбір кольору меблів

Можна, але не обов’язково поєднувати колір міжкімнатних дверей з кольором підлоги. Інший варіант - врахувати домінуючий колір меблів в квартирі. Якщо вони світлі, не біда – вибирайте також світлі дверні полотна. Якщо меблі темні, вибирайте предмети на кілька тонів світліше. Якщо меблі в кімнатах відрізняються за кольором, вибирайте універсальність – білі двері.

Правило 3 – багатофункціональний білий

Білий - універсальний колір, який підходить до будь-якого приміщення. Не має значення, якого кольору стіни, підлога, меблі чи навіть віконні рами. Білий вважається нейтральним, легким і невимушеним кольором, який не суперечить іншим деталям обробки інтер'єру. Ідеально підходить для людей, які цінують елегантність і мінімалізм.

Правило 4 - темні кольори для світлих кімнат

Темні міжкімнатні двері, навіть чорні, дуже добре виглядають у світлих кімнатах. Установка темних дверей скрізь, де немає доступу природного світла, перевантажить інтер'єр. Не бійтеся контрастів. Спробуйте поєднати молочно-білі стіни з темним відтінком дверей. Чим більша різниця, тим привабливіший ефект.

Правило 5 – гармонія зі стилем квартири

Вибираючи колір міжкімнатних дверей, не варто ігнорувати домінуючий стиль інтер’єру. Скрізь, де кімнати оформлені по-різному, при виборі кольору дверей найкраще враховувати стиль вітальні. Це головна кімната, в яку ви запрошуєте гостей, тому вона повинна домінувати над іншими кімнатами. Якщо у вітальні немає дверей, можна спиратися на дизайн передпокоїв. Зрештою, це місце, яке в першу чергу приймає людей, які відвідують ваш дім.

Колір міжкімнатних дверей і стиль розташування

Як було сказано вище, вибираючи колір міжкімнатних дверей, варто враховувати загальний стиль оформлення інтер’єру. Загалом, правила відповідності дуже прості.

  • Натуральне, світле дерево – універсальний відтінок. Вписується в інтер'єр будь-якого стилю.
  • Для етнічних інтер’єрів вибирайте теплі, але більш темні відтінки коричневого.
  • До класичного стилю відносяться як темні, так і світлі двері.
  • У сільських інтер’єрах найкраще встановлювати двері натуральних кольорів з ефектом «старіння».
  • Прості двері без скління, маркетрі та інших елементів декору в холодних сірих тонах добре вписуються в стиль мінімалізм або лофт.
  • Сірий або графітовий колір міжкімнатних дверей також найкраще впишеться в сучасний інтер'єр.
  • У стилі бохо вибирайте світлі відтінки натурального дерева.

Міжкімнатні двері є важливим функціональним і декоративним елементом кожного будинку чи квартири. Вони повинні відповідати решті обстановки, тому підбирайте їх зовнішній вигляд в першу чергу під стиль інтер’єру. Потім виберіть основний елемент, який дозволить вам спрямувати те, до чого ви хочете підібрати їх колір. Стіни, підлога, меблі чи, можливо, віконні рами? Вибір залишається за вами.