04.01.2022, 15:03

Як відвчити кішку дряпати шпалери та меблі

Татьяна Землянко | Всі новини автора
кошка

Майже у кожному будинку чи квартирі живуть домашні улюбленці. Мабуть, найпоширеніша домашня тварина – це кішка. Вона завжди вас зустрічає з роботи, може втішити муркотінням і допоможе зігрітися в холодний зимовий вечір. Але, на жаль, вони іноді завдають деяких незручностей, наприклад, дряпають шпалери та меблі. Сьогодні ми розглянемо способи, як відбити у них бажання займатися цим заняттям.

Читайте також: Про що треба подумати перед тим, як завести домашнього вихованця 

Для кішок точити кігті - природна процедура, без якої вони не можуть обійтися. Тому з цим слід змиритися і допомогти їм навчитися не псувати предмети вашого інтер'єру.

Перше, що ми можемо зробити – це купити кігтеточку, т. я. у кішки обов'язково має бути місце для точки кігтів. Скористайтеся деякими порадами. 

Кішка вже знайшла у будинку улюблене місце, де можна точити кігті. Тепер, купивши кігтеточку, ваше завдання перевести її увагу на неї, а те місце, від якого ви хочете її відучити, потрібно зробити для кішки не привабливим. Для цього можна використовувати фольгу або двосторонній скотч: звук фольги її дратуватиме, а липку поверхню коти дуже не люблять, тому сміливо закривайте ними пошкоджені поверхні. Другий спосіб - використовувати різкі запахи: оцет, цитрусові, евкаліпт або ефірну олію лимона нанесіть на потрібне місце, і коти довго обходитимуть його стороною. 

Щоб кішка почала користуватися кігтеточкою, слід показати приклад, поведіть лапкою по поверхні, може і не один раз, самі подряпайте нігтями. Якщо, як і раніше, не виходить, можна обприскати це місце валеріаною.

Кігтеточки мають різні види, придивіться, в якій позі котик любить точити кігті: кутові види закривають кути стін, є вертикальні, як стовпчик, горизонтальні, як килимок.

Кігтеточку поставте або покладіть біля місця, де кіт любить гострити кігті, і починайте терпляче діяти. Згодом він зрозуміє різницю і із задоволенням перейде.

Ще можна підстригти кігті, але з цією процедурою потрібно бути дуже обережними, але якщо це зробити неправильно, тварина може сильно постраждати. Тому з цим питанням краще звернутися до ветеринара. 

Читайте також: Ідеальний корм для котів – здоров'я та активність вашого улюбленця 

Характери у кішок бувають різні, тому може у вас не вдасться відвчити її дряпати меблі. Але засмучуватися не потрібно, зробіть вашій улюблениці кумедний котячий «манікюр». Придбайте антидрапки - маленькі силіконові ковпачки, які кріпляться спеціальним клеєм на кігті тварини, тоді ваші шпалери і меблі точно не постраждають.

І пам'ятайте: будьте послідовні та терплячі, приділяйте тварині більше уваги, уникайте фізичного покарання.