Шкільний рюкзак — батьківська дилема всіх часів
Підготовка дитини до навчального року сповнена важливих завдань та клопотів. Тож ми вирішили допомогти та створили покрокову інструкцію, як обрати найважливіший аксесуар учня. Шкільні рюкзаки від Bagland мають все необхідне, щоб ваша дитина ходила до школи з комфортом та зберегла здоров'я своєї спини. Як орієнтуватися в асортименті та на що звернути увагу? Гайда розбиратися.
Промінь світла у пітьмі
Купівля приладдя для школяра — задача не з легких. Особливо, якщо дитина активно бере участь у цьому процесі. За своєю природою, дошкільнята та учні молодших класів більше звертають увагу на дизайн. Тож, перед батьками постає завдання — шукати баланс між зовнішнім виглядом та функціональністю. Перше, що слід знати — потенційну завантаженість наплічника. Вона залежить від програми навчання та розкладу. Це основний критерій, який впливає на подальший хід подій.
Актуальні питання
Виконуйте покрокову інструкцію та ви впораєтеся з завданням на тверду п'ятірку. Оцінюйте:
- Наявність каркаса. Це гарний варіант для наймолодших, щоб уникати значного навантаження на спину. Такі моделі зазвичай мають більші габарити та вагу та менше корисного простору всередині.
- Ергономічність задньої стінки. Запорука нормальної циркуляції повітря між спиною дитини та наплічником для підтримки комфорту та здоров'я.
- Габарити та вагу, що мають значний вплив на поставу, втомлюваність та самопочуття дитини. Шукайте рюкзак, що виготовлений для дитини відповідного віку та зросту. Він не повинен бути ширше плечей, а нижня межа — лінія стегон. Основний орієнтир — зручна посадка та вага до 10-15% від маси тіла з усім приладдям.
- Корисний об'єм. Всередині має поміщатися все необхідне для навчання. Потрібно уникати носіння додаткових сумок, які молодшим школярам важко контролювати. Для учнів 1-3 класів слід обрати рюкзак на 12-16 літрів, для середньої школи достатньо — 20 літрів, а для старшокласників підходять великі моделі на 30 літрів. Та, в першу чергу, зважайте на завантаженість.
- М'які регульовані лямки. Це змога врахувати індивідуальні параметри дитини, уникнути надмірного тиску на плечі та дискомфорту при тривалому носінні.
- Кишені та відділення. Впорядковані та розкладені речі допомагають дитині швидше орієнтуватися та попереджають стрес від тривалого безрезультатного пошуку, привчають до порядку з ранніх років.
- Матеріали. Обирайте щільні та міцні тканини на основі поліестеру та нейлону. Вони легко чистяться, стійкі до стирання, розривів, пошкоджень, тривалий час зберігають свій привабливий зовнішній вигляд, не вигорають на сонці. Зважайте, що фурнітура має легко відкриватися та закриватися, запобігати випадковому травмуванню та витримувати активну експлуатацію.
Окремо простежте, щоб на рюкзаку були світловідбивальні елементи. Якщо вони не передбачені, то можна використовувати брелоки, наліпки, стрічки, флікери. Це видимість та запорука збереження життя під час руху в темний час доби.