Правда і міфи про жувальну гумку

Ольга Ранская | Всі новини автора

Днем народження жувальної гумки вважають 23 вересня 1848 року — саме тоді її винайшов американець Джон Куртіс, навіть не підозрюючи, наскільки вона стане популярною у всьому світі.

В принципі, жуйка – це різновид цукерки, що складається з неїстівної еластичної основи та різних ароматичних добавок.

У світі мода на жувальну гумку поширилася після Другої світової війни.

У США сьогодні продається понад 100 видів жувальних гумок, а американці витрачають на її покупку близько 2 мільярдів доларів на рік.

Реклама розповідає нам про найрізноманітніші корисні властивості жувальної гумки. Це і зміцнення зубної емалі, і запобігання появи зубного каменю, і усунення запаху з рота, і відновлення кислотно-лужного балансу і т. д.

Але все це не зовсім так. Давайте розглянемо найпоширеніші твердження.

Жуйка очищує порожнину рота

Так, але тільки лише поверхню зубів, а найбільш небезпечні щодо карієсу проміжки між зубами – немає.

Жувальна гумка зміцнює ясна

Процес жування дійсно зміцнює ясна, але при цьому потрібно жувати свіжі фрукти, овочі, грубий хліб, які масажують ваші ясна, а жуйка такий масаж не зробить.

Жувальна гумка відновлює кислотно-лужний баланс у роті

Насправді кислотно-лужний баланс у кожної людини індивідуальний і залежить від кислотно-лужного балансу слини. А жувальна гумка може встановити свій кислотно-лужний баланс, але тільки в тому випадку, якщо жувати її безперервно.

Жувальна гумка освіжає подих

Так, але ефект буде нетривалим.

Жувальна гумка зробить посмішку білосніжною

Тут навіть сказати нічого, тому що це просто найбільший міф.

Що ж відбувається в організмі, коли ви жуєте жуйку?

Коли ви починаєте жувати, організм сприймає жуйку як їжу і починає виділяти шлунковий сік для її переробки. Тому на голодний шлунок цього робити не можна, особливо якщо у людини гастрит або виразка.

Крім цього, якщо до складу жуйки входить цукор або глюкоза, то в ротовій порожнині починається бурхливе розмноження бактерій. А якщо в жуйці використані замінники цукру, то вони хоч і знижують ризик утворення карієсу, але сприяють підвищенню кислотності в ротовій порожнині, що руйнує зубну емаль. А все добавки на букву Е самі по собі можуть викликати різні захворювання.

До того ж, нескінченне жування призводить до змін жувальних м'язів, посилення їх тонусу, активності і тоді може розвиватися так званий бруксизм – нічне або денне скреготіння зубами, що теж негативно відбивається на зубах. Крім того, розхитуються пломби, коронки та інші імпланти.

Замість резюме

Жувальна гумка очищує і освіжає порожнину рота, підсилює слиновиділення і, відтак, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, стимулює кровопостачання тканин пародонту, але:

  • жувальну гумку можна використовувати тільки після прийому їжі, а ніяк не натщесерце;
  • жувати її можна тільки 15-20 хвилин, що пов'язано з роботою шлунка. А подальше жування може призводити до порушень роботи шлунково-кишкового тракту;
  • жувати в громадських місцях неетично;
  • увага жує людини розсіюється, тому що при цьому послаблюється кровопостачання мозку.

Якщо ви будете враховувати все перераховане вище, то жуйка не завдасть вам великої шкоди.

теги: