Високий рівень цукру в крові - причини, симптоми, лікування

Виктор Белый | Всі новини автора
Высокий уровень сахара в крови

Гіперглікемія (гіпоглікемія) - це занадто високий рівень цукру в крові та перша попереджувальна ознака діабету. Це також параметр, який використовується при моніторингу лікування захворювань. Симптоми гіперглікемії залежать від того, наскільки цукор перевищує норму. Чим вище цукор, тим більше у хворого неприємних симптомів.

Причини гіперглікемії

Причиною гіперглікемії зазвичай є неправильно лікований діабет - такий хворий міг, наприклад, використовувати неактивний інсулін або приймати інсулін в неправильних дозах.

Захворювання частіше трапляється у людей під час інфекцій і запалень, оскільки в цьому стані організм відчуває велику потребу в інсуліні.

Читайте також: Цукрозамінники для випічки - як вибрати безпечний підсолоджувач?

Причиною гіперглікемії є збільшення кількості глюкози в крові при одночасної нестачі інсуліну, завдання якого зменшити цей надлишок - це викликає підвищення глікемії. Люди, які приймають деякі нейролептики, нікотинову кислоту та адреналін, і навіть льодяники та сиропи від кашлю, також страждають від гіперглікемії. Крім того, розвитку гіперглікемії сприяють і стимулятори, в тому числі такі препарати, як амфетаміни.

Симптоми гіперглікемії

Людина з гіперглікемією починає відчувати спрагу і частіше мочитися (особливо вночі). Інші симптоми включають головні болі, проблеми із зором і концентрацією уваги. Людина з глікемією втрачає масу тіла й у нього менше енергії для виконання повсякденних справ – при цьому він втомлюється і хоче спати. При тривалій глікемії пацієнти часто страждають шкірними інфекціями.

Гіперглікемія у людей, які отримують інсулінотерапію, не завжди призводить до зниження маси тіла. Цей стан викликаний тільки хронічною гіперглікемією, яка триває кілька тижнів, навіть до того, як буде діагностовано діабет. Також діабетикам буває складно розпізнати симптоми гіперглікемії - така людина може довгий час не усвідомлювати, що він хворий. Навіть при високому рівні цукру в крові симптоми можуть проявлятися поступово.

Читайте також: Цукровий діабет - глобальне неінфекційне захворювання

Як лікувати гіперглікемію?

Щоб збалансувати рівень цукру в крові, необхідно споживати якомога більше води, змінити звички в їжі та бути фізично активними. Також важливо регулярно приймати ліки. Якщо зроблені кроки не приносять результатів, а у діабетика все ж гіперглікемія – не відкладайте і зверніться до лікаря, який допоможе провести відповідне лікування.

теги: