Тривалі менструації: причини, діагностика
Нормальний менструальний період - це період, коли кровотеча відбувається кожні 28 днів і триває 4-5 днів. Менструація може бути довшою або коротшою на 7 днів, тобто в межах 21-35 днів. Якщо менструація триває довше, необхідно звернутися до гінеколога. Причиною затримки менструації можуть бути поліпи, міоми, гормональні розлади та неовуляторні цикли. Лікування залежить від причини, яка викликає затримку менструації. На сайті https://cyclodynon.com.ua/mesyachnye-ne-zakanchivayutsya-chto-delat/ можна знайти більше інформації про лікування.
Тривалі менструації - які аналізи слід здати?
Первинний діагноз пацієнток, які звертаються до гінеколога з приводу тривалих менструацій, базуватиметься на детальному анамнезі, який вже може викликати підозри щодо причини такого стану та спрямувати подальше лікування. Вкрай важливо повідомити про хронічні захворювання, в тому числі найближчих родичів, включаючи онкологічні, перенесені операції, всі прийняті ліки і супутні скарги, такі як слабкість, біль внизу живота, лихоманка.
Крім того, лікар розпитає вас про особливості ваших попередніх менструацій, наприклад, у якому віці у вас була перша менструація, тривалість кровотечі, менструальний цикл і кількість тампонів або прокладок, які ви використовуєте. Найкраще підготуватися до візиту, маючи на увазі ці питання, щоб консультація пройшла більш гладко.
Серед загальних факторів, що спричиняють тривалі менструації, розглянемо такі:
- причини, безпосередньо пов'язані з репродуктивним органом, наприклад, міоми, поліпи
- функціональні розлади,наприклад, аномальний рівень статевих гормонів
- системні захворювання, наприклад, порушення згортання крові, ендокринні розлади,
- прийом ліків.
Найчастіше першим діагностичним кроком є виключення вагітності на основі біохімічних аналізів, оскільки поява тривалих менструацій, особливо у жінки, чиї цикли до цього часу були нормальними, може свідчити про загрозу викидня на ранніх термінах.
Призначення лабораторних аналізів в основному спрямоване на виключення анемії та порушень, пов'язаних з порушенням згортання крові. Звичайно, у кожному випадку необхідне гінекологічне обстеження, яке може бути розширене до ультразвукового обстеження репродуктивних органів. Інвазивні діагностичні та лікувальні методи, з іншого боку, включають гістероскопію та лапароскопію.
Затримка менструації - які можуть бути причини?
Визначення конкретної причини, що викликає затримку менструації, є складним завданням і вимагає від гінеколога великого досвіду. До причинних факторів відносяться:
- незрілість ендокринної системи у молодих людей,
- неовуляторні цикли,
- аномальний розвиток вагітності,
- ендокринні розлади (наприклад, патології щитовидної залози),
- міоми матки,
- поліпи,
- травми,
- ендометріоз,
- аденоміоз,
- пухлини репродуктивних органів (ендометрію, шийки матки),
- медикаментозне лікування.