Як доглядати за контактними лінзами?

Ольга Даниленко | Всі новини автора
Як доглядати за контактними лінзами

Догляд за контактними лінзами – це швидко, легко та надзвичайно важливо для здоров’я очей. Дізнайтеся, як доглядати за своїми контактними лінзами, щоб залишатися комфортними та зменшити ризик подразнення очей та інфекції ленс4ю. Щоб допомогти вам почати, наші експерти з догляду за очима створили посібник із корисними порадами щодо догляду за контактними лінзами.

Дізнайтеся про базові правила догляду за лінзами, найпоширеніші контактні розчини та для чого вони використовуються, а також про те, що потрібно та чого не робити.

Чому потрібно чистити контактні лінзи?

як доглядати за контактними лінзами

Регулярне чищення контактних лінз є важливою складовою підтримки здоров’я очей. Без належного очищення та зберігання на поверхні лінзи можуть накопичуватися бактерії та інше сміття. Це може призвести до подразнення очей, почервоніння, затуманення зору та навіть серйозних інфекцій. Це різні причини, чому ви можете не бачити чітко за допомогою контактів . Доглядати за ними в чистоті – це простий спосіб підтримувати чітке бачення.

Якщо ви не носите лише одноразові одноразові лінзи, розчин для контактних лінз є важливою частиною догляду за контактними лінзами. Пам’ятайте, що правильний метод і рішення залежать від людини. Завжди краще проконсультуватися зі своїм офтальмологом і проконсультуватися з рекомендаціями виробника лінз щодо очищення лінз.

Як чистити та зберігати контактні лінзи

як доглядати за контактними лінзами

Для належного догляду за лінзами необхідно мати правильний контактний розчин. Якщо ви сумніваєтеся, ваш офтальмолог може порадити вам правильне рішення. Щоб очистити лінзи, виконайте ці п’ять основних кроків:

  1. Вимийте та висушіть руки – Завжди мийте та висушуйте руки перед тим, як знімати лінзи. Це допомагає видалити бруд і бактерії, які можуть викликати подразнення або інфекцію.
  2. Заповнюйте контейнер для лінз розчином – Використовуйте новий розчин для контактних лінз кожного разу, коли знімаєте лінзи. Ніколи не використовуйте повторно старий розчин і не змішуйте старий розчин з новим.
  3. Зніміть першу лінзу та очистіть її . Зніміть контактну лінзу та покладіть її на долоню. Накрийте лінзу кількома краплями розчину та обережно потріть її долонею та пальцем, щоб очистити поверхню.
  4. Ретельно промийте лінзи та зберігайте їх – промийте лінзи новим розчином і покладіть у футляр для контактних лінз для зберігання.
  5. Повторіть для іншого ока – зніміть другу лінзу та очистіть її, виконавши кроки 3 і 4. 

Перегляньте це відео про видалення контактних лінз нижче, щоб побачити, як це робиться

Догляд за контактними лінзами: що можна і чого не можна робити

робити

  • Дотримуйтеся розпорядку дня
  • Вимийте та висушіть руки перед тим, як працювати з контактними лінзами
  • Використовуйте новий контактний розчин кожного разу, коли знімаєте контактні лінзи
  • Зніміть контактні лінзи перед душем або плаванням
  • Дотримуйтесь рекомендацій виробника ваших контактних лінз та вашого офтальмолога
  • Проходьте регулярні огляди очей , щоб перевірити свій зір і виявити відхилення

не робити

  • Не носіть контактні лінзи понад рекомендований термін носіння.
  • Не використовуйте контактний розчин після закінчення терміну придатності.
  • Не використовуйте воду або слину для очищення лінз.
  • Не носіть контактні лінзи, якщо ваші очі подразнені, болять або якщо ваш зір стає розмитим.
  • Не зберігайте контактні лінзи в умовах сильної спеки чи холоду

Які основні типи розчинів для контактних лінз?

як доглядати за контактними лінзами

Існує три основні типи розчинів для контактних лінз , які можна використовувати для більшості м’яких або жорстких газопроникних лінз. Звичайно, бажано дотримуватися порад вашого офтальмолога, який знатиме, який розчин використовувати залежно від ваших конкретних потреб. Основні рішення:

  • Багатоцільові розчини — це універсальні розчини, які використовуються для очищення, дезінфекції та зберігання лінз. Існує широкий спектр формул, які можуть вирішити такі проблеми, як сухість або чутливість очей тощо. Універсальні розчини зручні для чищення контактних лінз, що носяться раз на місяць, один раз на два тижні або протягом тривалого часу.
  • Розчини перекису водню є потужними розчинами для очищення та дезінфекції, які зазвичай рекомендуються для чутливих очей. Розчин необхідно нейтралізувати до того, як лінзи потрапили в очі. Це вимагає більш тривалого процесу замочування, ніж для багатоцільових розчинів. Використовуючи розчин перекису водню, завжди дотримуйтесь інструкцій виробника.
  • Сольові розчини – це збалансовані розчини, які використовуються для промивання контактних лінз перед вставленням їх в очі. Сольові розчини – це не те саме, що багатоцільові розчини, оскільки вони не містять миючих або дезінфікуючих засобів. Сольові розчини не слід використовувати замість звичайного контактного розчину.

Які контактні лінзи потрібно чистити?

Усі контактні лінзи багаторазового використання слід очистити одразу після зняття з очей. Одноденні одноразові лінзи є винятком, і їх слід викинути відразу після одноразового використання. Щоденні лінзи — чудовий варіант, якщо вам цікаво, як зберігати контактні лінзи без розчину.

Окрім очищення, є й інші відмінності між місячними та одноденними лінзами, які слід враховувати. Ваш окуліст може порекомендувати лінзи, які підходять для ваших очей і способу життя.