31.05.2021, 00:08

«Еволюція» годинників: від кишенькових до годинника-пульсометрів

Ольга Станишевская | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

Найпершим мобільним гаджетом можна вважати пристрій, який знайомий всім без винятку — це годинник. У вісімнадцятому столітті володар мініатюрних кишенькових годинників в очах оточуючих був шанувальником новітніх технологій, людиною просунутим і, як правило, не обмеженим у засобах.

Еволюція годинників до наших часів

В кінці дев'ятнадцятого століття цей рівень свободи — можливість в будь-який момент дізнаватися точний час, для людей того часу видався недостатнім. Щоб дізнатися час, потрібно було кожен раз діставати годинник з кишені. Кишеньковий годинник часто ставали здобиччю злодіїв, їх було легко втратити, що було особливо прикро, враховуючи їх вартість.

Зараз вже важко сказати, хто першим запропонував просте рішення цієї проблеми — наручний годинник, який надійно кріпився до зап'ястя ремінцем чи браслетом. Не можна сказати, що наручний годинник в той час відразу став трендом — пройшло чимало років, перш ніж до цієї ідеї всі звикли, і вона перестала викликати подив. Зараз наручний годинник для нас звичний, а сто років тому це ще було дикістю — приблизно такою ж, якою нам зараз здається людина, що використовує бездротову гарнітуру, яка, на перший погляд, розмовляє сама з собою.

У двадцять першому столітті «еволюція годинників» зробила ще один ривок: носіння наручних годинників, які сто років тому були новітнім трендом, в наш час втратило будь-який сенс. Річ у тому, що сучасний світ настільки заполонений різного роду електронними пристроями, що зараз практично не можна й кроку ступити, щоб не наштовхнутися на якісь годинник.

Застосування годинників з пульсометром

Так наручний годинник з чисто практичного предмета перетворилися в елемент стилю, що підкреслює смак і рівень забезпеченості свого власника. Однак є у них і більш корисне застосування. Йдеться про годинник з пульсометом — пристрий, за допомогою якого можна контролювати свої успіхи або невдачі в спорті. Використання подібного пристрою не тільки економить час, забезпечуючи швидкий і точний вимір пульсу і серцевих ритмів, а й виглядає, як стильний аксесуар.

Годинники пульсометр, теж, своєю чергою, пройшов цілий ряд удосконалень. Перші пульсометри являв собою громіздкі пристрої, оснащені виносними датчиками, які кріпилися в області серця і шиї. Сучасний годинник з пульсометром — це простий, маленький й ефективний пристрій. Щоб дізнатися свій пульс з його допомогою, досить лише доторкнутися пальцем до обідка — результат вимірювання з'явиться на екрані за лічені секунди. Пристрій має низку додаткових функцій, при цьому точний результат можна отримати, не зупиняючись і не зменшуючи темпу вправ.

Чим стануть носитися годинник в найближчому майбутньому? На цей рахунок є безліч думок. Зараз важко сказати, яке з них більш правдоподібно, проте можна бути впевненим, що без використання мініатюрної електроніки справа не обійдеться.

теги: 
facebook tweeter live rss