12.01.2022, 09:45

Що видалити з телефону, щоб він краще працював і не гальмував

Виктор Белый | Всі новини автора

Новітні смартфони багатофункціональні, а це означає, що ними користуються не тільки для телефонних дзвінків, але і для фотографування, перегляду вебсайтів або оплати в магазині. Тому потрібно пам'ятати, що за телефонами потрібно доглядати так само як і за комп'ютерами. Зайві файли та додатки можуть значно уповільнити роботу пристрою. Або, наприклад, не вийде зробити чергове фото у відпустці, тому що місця не буде.

Процес чищення телефону не складний і можна зробити це самостійно. Для цієї мети також доступно безліч додатків: як платних, так і безплатних. Як же позбутися від непотрібних даних з пам'яті смартфона і що для цього потрібно зробити?

Читайте також: Кращий смартфон за доступною ціною

Як часто робити чистку смартфона?

При покупці нового смартфона спочатку все працює справно і швидко. В основному, додатково користувачі купують карту пам'яті, яка дає додаткове місце для зберігання даних. Згодом на телефон встановлюються різні додатки, завантажуються дані, пошта "забивається" відповідями на повідомлення з вкладеннями й т. д.

Легкість, з якою сміття збирається на смартфонах, багато в чому залежить від швидкості процесора, обсягу оперативної пам'яті та сховища. Однак незалежно від бренду або операційної системи смартфона необхідно регулярно переглядати пристрій. Якщо телефон є в основному робочим інструментом, (крім дзвінків, використовується для перегляду сайтів, листування або роботи з документами), досить перевіряти стан пам'яті раз на місяць.

Що засмічує смартфон?

Новий телефон зазвичай відразу ж доповнюється новими додатками: соцмережами, плеєрами, картами й т.п. Вони час від часу оновлюються, зберігають Історичні дані та споживають нові кілобайти пам'яті пристрою. Щоденний перегляд вебсторінок - це додаткові байти у вигляді збережених файлів cookie і кешу (кеш браузера). Файли дозволяють зберігати паролі та налаштування сторінок і, таким чином, швидко завантажуються.

Ще на телефоні зберігаються сотні фото і відео на телефоні – вони теж займають багато місця. При пошуку інформації в мережі, буває так, що викачуються різні документи, які ми читаємо свого часу, а потім забуваємо про них. Самі по собі вони, звичайно ж, не зникають, і зрозуміло, що коштом них теж збільшується розмір сміття в телефоні.

Читайте також: Ремонт смартфона або покупка нового: що вигідніше?

Як позбутися від непотрібних даних з пам'яті смартфона?

  1. Спочатку проста, навіть банальна річ, яка напрочуд часто приносить помітні ефекти. Вимкніть його і знову ввімкніть. Ця дія дозволяє вбивати непотрібні процеси, що навантажують пам'ять і процесор пристрою.
  2. Наступний крок: перевірте, які файли зберігаються у вкладці "завантажені" (або "завантаження"). Тут зібрані всі файли PDF та інші завантажені документи. Тут теж прибираємо зайве.
  3. Потім переходите до фотографій. Рекомендується зберігати папки з фотографіями в хмарі, де вони будуть зберігатися автоматично. Таким чином, вони не займають місця в пам'яті телефону.
  4. Змініть масштаб анімації. Занадто довгі системні анімації можуть викликати проблеми. На щастя, їх можна скоротити, щоб вони тривали вдвічі менше, ніж за замовчуванням.
  5. Нарешті, залишилося видалити куки та кеш. Тут важливо пам'ятати, що файли кешу зберігають дані для входу на декількох сторінках, тому, коли їх видаляєте, доведеться вводити все заново.
теги: