Монітори з технологією захисту очей: як це працює
Пандемія коронавірусу призвела до значного збільшення людей, що працюють чи навчаються у дистанційному форматі. Російська агресія тільки посилила цей фактор. У результаті учням та офісним працівникам доводиться проводити перед моніторами значно більше часу.
Довготривале сидіння перед екраном призводить до негативних наслідків, особливо для зору. Для таких випадків краще мати монітор із вбудованими технологіями, які завадять шкідливому впливу техніки на зір.
Розглянемо ці негативні фактори, та як із ними борються виробники моніторів.
Мерехтіння
У багатьох сучасних моніторах зображення формується за допомогою високочастотного включення/виключення підсвічування екрана, що призводить до появи мерехтіння зображення. Технологія Flicker-free використовує підсвічування, яке регулюється силою струму, а не ШИМ-модулятором, що значно зменшує ефект мерехтіння.
Неправильний вибір яскравості
У звичайних моніторах ця характеристика використовується за замовчуванням, або підлаштовується користувачем під свої потреби. Але залежно від умов освітлення однаковий рівень яскравості може бути як корисним, так і шкідливим.
Перевагу слід віддавати моделям, здатним автоматично коригувати цей показник з урахуванням поточних умов. Для цього в монітори вбудовують датчики, які визначають рівень освітленості перед екраном. Ці дані використовуються для зміни яскравості таким чином, щоб не шкодити очам.
Синій спектр
У спектральній характеристиці видимого світла спектр синього кольору представлений ширше за інші. Щоб ваш новий монітор для комп’ютера формував збалансоване зображення, виробники застосовують різні технології. Але фільтрація нижньої частини синього спектра має й зворотний ефект: спотворення інших кольорів.
Боротися з цим складно, але можливо. Наприклад, аналізуючи тип відеоряду та змінюючи режим для мінімізації спотворення. Найкраще це вдається технологіям BlueLightShield Pro в моніторах Acer та Low Blue Light від BenQ.
Температура кольорів
Переважання холодних чи теплих відтінків теж може негативно впливати на зір, якщо воно незмінне. Технології, які дозволяють автоматично змінювати поточну температуру зображення, працюють по аналогії з тими, що використовуються для автоматичного налаштування яскравості, тобто за допомогою спеціальних датчиків.
Як правило, про наявність такої функції свідчить слово «color» в назві моделі (наприклад, ColorSense). Але краще орієнтуватися на технічні характеристики. Якщо ви плануєте придбати такий монітор в інтернет-магазині Allo.ua в Дніпрі, у пошуках потрібної моделі допоможе система фільтрів сайту.
Допоміжний функціонал
До нього належать монітори з антивідблисковим (матовим) покриттям, які допомагають зоровому апарату менше напружуватись, якщо потрібно працювати в умовах, коли сонячні промені проникають до кімнати.
Доречною буде й функція нагадування про необхідність робити перерву. У разі її відсутності неважко знайти та встановити програму, яка виконуватиме аналогічні дії.