22.12.2023, 14:20

Види камер відеоспостереження

відеокамери для спостереження

Підбираючи апаратуру для організації системи безпеки, треба знати багато речей. Зокрема, орієнтуватися в тому, які види камер відеоспостереження бувають. Це ми вам підкажемо — щоб ви придбали кращу саме для свого випадку. 

Сучасні відеокамери для спостереження класифікують по багатьом показникам, але ми хочемо виділити 4 ключових:

  • принцип дії;
  • тип конструкції;
  • місто встановлення;
  • рівень захисту.

Купити будь-які відеокамери сьогодні не проблема — замовити потрібну, з достатньою чутливістю, кутом огляду та функціоналом, можна навіть онлайн. Варто тільки звернутися до надійного інтернет-магазину з гарним вибором апаратури.

Камери за принципом дії

Поділяються на 2 групи:

  • Аналогові — передають сигнал у вигляді синусоїди, по витій парі або коаксиальному кабелю; легко монтуються, але забезпечують дальність тільки до 500 м, плавно транслюють відео зі звуком, але “ловлять” перешкоди від сторонніх магнітних полів.
  • Цифрові — передають сигнал двійковим кодом; завдяки цьому трансляція йде з затримкою, але її можна записувати, а потім масштабувати й обробляти ролики. 

Аналогові камери дешевші, підходять для організації відеоспостереження на невеликих об’єктах. Цифрові технологічніші, але й значно дорожчі — це апаратура для комплексних рішень.

Класифікація відеокамер за типом конструкції 

Найпоширеніші з них — корпусні: зроблені у вигляді циліндру, напівкулі, куба, зрізаного конуса. Не мають кронштейна, з якісною оптикою — встановлюються відкрито, зазвичай для “стандартної” охорони. А ось для прихованого спостереження рідше, але теж активно використовуються міні-камери. Їхні корпуси менші, ніж у звичайних, завдяки чому їх важче помітити неозброєним оком. 

Є й ще більш “секретне” рішення — модульні моделі. У них взагалі немає корпусів, вони встановлюються у спеціальні ніші, кожухи, напівсфери. Відмінно підходять для домофонів, банківських терміналів й інших пристроїв, які повинні мати антивандальні властивості.

Високою функціональністю відрізняються PTZ, тобто поворотні камери відеоспостереження. Завдяки їхньому zoom’у об’єкт можна вивчати на відстані. А кращий кут огляду, до 360 градусів, дают панорамні моделі типу FishEye. Їх встановлюють на відкритих та/або торгових майданчиках. 

Камери за місцем встановлення

  • Вуличні — із захистом від несприятливих погодних умов.
  • Внутрішні — для приміщень, зазвичай опалювальних, з невеликими змінами мікроклімату.

Класифікація за рівнем захисту

Сучасні камери для відеоспостереження можуть бути пиловологозахищеними — це найпростіший тип, розрахований на вплив не надто агресивних зовнішніх факторів. Наступний рівень — антивандальні, вже здатні витримати механічні дії, спрямовані на умисне пошкодження техніки. Ну а найнадійніші — це вибухозахищені, вони встановлюються на найбільш важливих об’єктах.

Обирайте потрібні відеокамери для організації спостереження, орієнтуючись на функціонал і технічні можливості — що вони ширші, то краще.