Як вибрати блендер: посібник для покупців
Універсальний та незамінний кухонний прилад для будь-якої господині — блендер. Він з легкістю впорається з багатьма задачами: подрібненням овочів, фруктів та горіхів, приготуванням коктейлів та десертів, супів або дитячих страв.
Розбірні моделі комплектуються різноманітними насадками для нарізки тонкими скибочками, натирання овочів, збивання кремів та замішування тіста. Функціональність та потужність блендера повинна повністю відповідати вашим потребам. Важливо правильно підібрати тип кухонного приладу, його можливості та насадки.
Види блендерів
У продажу можна знайти два основних типи приладів: занурювальні та стаціонарні. Вони відрізняються своїми розмірами, потужністю та функціональністю. Також є комбіновані моделі, які поєднують в собі обидва варіанти.
Джерело: blenderok.com.ua
Занурювальні блендери
Компактні ручні (занурювальні) моделі складаються з моторчика та насадки. Прилад може бути розбірним або суцільним. Такі варіанти використовуються для різних задач: від подрібнення інгредієнтів до збивання та замішування. Занурювальні блендери з насадкою-ніжкою, яку можна безпечно опускати у рідину для подрібнення на всю її висоту у будь-який посуд.
Розбірні моделі мають моторну частину, до якої під’єднуються різноманітні насадки. Коли необхідно обробити велику кількість продуктів, значно зручніше використовувати ємність для блендера та чаші з більшими ножами.
Стаціонарні блендери
Більш габаритні блендери для кухні називають стаціонарними. Вони складаються з бази (моторний блок) та глечика (чаші) з ножами для подрібнення.
Такі пристрої відрізняються більшими розмірами та вагою, зазвичай, потужніші та здатні одночасно обробити більшу кількість продуктів. Стаціонарні блендери найчастіше використовують для приготування різноманітних коктейлів, смузі, паштетів чи супів.
Ключові критерії занурювального блендера
До основних параметрів занурювальних подрібнювачів можна віднести:
- Показники потужності, що впливають на якість та швидкість подрібнення. Моделі понад 700 Вт значно краще зможуть впоратися з обробкою більшої кількості твердих продуктів.
- Функція регулювання швидкості може відрізнятись у різних пристроїв. Деякі моделі мають лише 2-3 режими роботи, а інші — до 30. Це дає змогу обрати найкращий варіант для конкретної задачі.
- Розбірні занурювальні моделі можуть мати різну кількість насадок: стандартна ніжка-подрібнювач, вінчик, змішувачі для тіста, чаші для подрібнення, насадки для пюре, натирання або нарізання продуктів та ін.
- Матеріал, з якого виготовлено корпус, ножі та насадки. Металеві компоненти мають значно довший строк експлуатації, ніж пластикові аналоги.
Обираючи занурювальні моделі, варто звертати увагу на вагу та ергономічність ручки, оскільки це впливає на комфорт при роботі з пристроєм.
Особливості роботи
Конструкція занурювальних блендерів дає змогу використовувати їх для подрібнення продуктів у будь-якому посуді. Більшість сучасних моделей має можливості регулювання потужності та швидкості, обираючи найкращий режим роботи, залежно від задачі.
Такі моделі компактні, легкі та зручні у використанні. Розбірні блендери завжди можна взяти з собою в поїздку або просто зберігати у невеликій коробці. Занурювальні подрібнювачі здатні виконувати різні функції завдяки можливості заміни насадки для збивання, замішування чи натирання продуктів.
Джерело: blenderok.com.ua
Основні параметри стаціонарних блендерів
Стаціонарні моделі мають більші розміри, проте вони не потребують постійної участі користувача при обробці. Пристрій не потрібно тримати постійно у руці, достатньо просто встановити режим та запустити програму. При виборі приладів варто звертати увагу на деякі параметри:
- Потужність впливає на ефективність подрібнення. Моделі на 750-900 Вт оптимальний варіант для більшості задач (горіхи, льод або заморожені ягоди). Блендери від 1000 Вт частіше використовують на професійних кухнях.
- Чаша може мати різний об’єм та форму. Важливо обирати такий варіант, якого буде достатньо саме для ваших потреб. Деякі моделі мають мірні позначки для зручності.
- Матеріал чаші: скло або пластик. Скляні вироби більш надійні та довговічні, а пластикові — легші.
- Стаціонарні моделі можуть відрізнятись за кількістю режимів роботи, регулюванням та додатковими функціями.
Додаткові функції
- Керування у сучасних моделей може бути сенсорним з можливістю простої навігації за вибором режимів.
- Комплектація додатковими насадками: декілька ємностей різного об’єму, млинок для кави або спецій.
- Деякі моделі мають спеціальний краник (носик) для зручного розливу готових коктейлів та смузі.
- Система захисту агрегата від перегріву.
- Функція автоматичного очищення.
Джерело: blenderok.com.ua
ТОП 5 найкращих блендерів
-
Tefal HB65LD38 — практична модель з багатьма функціями, яка становить собою майже повноцінний кухонний комбайн. Має у комплекті насадки для шинкування, натирання та подрібнення.
-
Philips HR2621/90 — оптимальний варіант для домашнього використання за невисоку ціну.
- Braun MQ 5235 WH — універсальний потужний варіант для побутових задач з декількома стандартними насадками та 20 режимами роботи.
- Tefal BL435831 — стаціонарний пристрій для приготування різноманітних коктейлів та інших задач. Оснащений смартзамком, глибокою скляною чашею та насадкою для розколювання льоду.
- Bosch MSM2650B — недорогий, практичний, багатофункціональний пристрій для домашнього використання. Має декілька насадок у стандартній комплектації та легко справляється з більшістю щоденних задач.
Поради щодо догляду за блендером
- Слідкуйте за чистотою пристрою та насадок після кожного використання. Насадки слід мити під проточною водою, а частину з мотором протирати трохи вологою ганчіркою.
- Дайте просохнути після миття усім елементам
- Для зберігання обирайте сухе місце без доступу сонця.
- При використанні не перенавантажуйте пристрій та уникайте його перегріву.
Дотримуйтесь рекомендацій з догляду, і ваш пристрій буде служити не один рік. У разі виходу з ладу деяких елементів (чаші, ножів, насадок) їх завжди можна замовити на сайті інтернет-магазину BlenderOk.