07.11.2020, 08:46

У МЗС України висловили протест у зв'язку з черговим провокаційним указом Путіна

Леся Матвеева | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
МИД Украины

МЗС України висловило протест РФ через черговий Указ Володимира Путіна щодо легалізації незаконної видачі в ОРДЛО російських документів та надання російського громадянства в спрощеному порядку жителям Донбасу.

МЗС висловлює рішучий протест російській стороні з направленням відповідної ноти та закликає  міжнародних партнерів ввести санкції, повідомляє Час Пік з посиланням на прес-службу відомства.

"Сьогодні було оприлюднено Указ Президента РФ, яким здійснюється чергова спроба російської влади легалізувати незаконну видачу в окремих районах Донецької і Луганської областей України документів і реєстраційних знаків транспортних засобів мешканцям цих районів, а також надання їм російського громадянства у спрощеному порядку...

Протиправне рішення Кремля відкрито суперечить зобов’язанням російської сторони за Мінськими домовленостями, ігнорує зусилля, що докладаються в Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі для підтримання режиму припинення вогню та мирного врегулювання конфлікту в окремих районах Донецької і Луганської областей України...",- йдеться в заяві МЗС.

У МЗС України зазначили, що кремлівські укази стосовно "спрощеного порядку" надання громадянства РФ жителям ОРДЛО не визнаватимуться українською стороною. У Міністерстві переконані, що міжнародні партнери України також не визнаватимуть ці російські документи і будь-які угоди на їх основі.

У МЗС України вимагають від російської сторони негайно скасувати всі агресивні рішення щодо України та усунути їх негативні наслідки.

"У зв’язку з публікацією цього указу МЗС висловлює рішучий протест російській стороні з направленням відповідної ноти, закликає наших міжнародних партнерів, насамперед по лінії Нормандського формату, засудити дії РФ та вжити необхідних засобів тиску, у т.ч. санкційного. Це питання якнайшвидше буде порушене Україною на міжнародних платформах, зокрема в рамках ООН, ОБСЄ та РЄ", - йдеться в заяві.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n