19.01.2021, 15:24

Голова КСУ Тупицький отримав підозру від ДБР, але продовжує ходити на роботу

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
тупицкий

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому, але той продовжує прибувати на робоче місце, чим порушує норми КПК України.

Про це заявили у прес-службі ДБР, передає Час Пік.

"Підозрюваний суддя Конституційного Суду України, який здійснює адміністративні функції його Голови, нехтуючи вимогами Конституції України та положеннями Кримінального процесуального кодексу України, діючи з метою перешкоджання досудовому розслідуванню у якому він є підозрюваним, продовжує прибувати на робоче місце, перешкоджати встановленню істини у кримінальному провадженні, наданню його підлеглими документів на запити органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого", - йдеться в заяві ДБР.

Зазначається, що слідчі ДБР за погодженням з в.о. Генерального прокурора повідомили про підозру Тупицькому 28 грудня 2020 року у вчиненні кримінальних правопорушень проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань).

У ДБР підкреслюють, що Голова КСУ після повідомлення про підозру імітує її невручення, не набуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце.

"Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його Голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для Голови Суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні", - зазначили у Бюро.

Як відомо, на підставі ч. 3 ст. 154 КПК України в. о. Генерального прокурора було подано Президенту України клопотання про відсторонення Тупицького від займаної посади.

За результатами розгляду зазначеного клопотання Указом Президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020 його відсторонено від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці. Як наслідок Тупицький строком на два місяці втратив право виконувати обов’язки судді Конституційного Суду та його Голови.

Слідчими ДБР з суворим дотриманням вимог чинного законодавства України вживаються вичерпні заходи для забезпечення виконання Указу Президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020, згідно з яким Тупицький протягом двох місяців не має права виконувати повноваження судді Конституційного Суду та його Голови та перебувати в приміщенні даного суду, заявили в ДБР.

В Бюро наголошують, що іншим чином, ніж шляхом відсторонення від посади Тупицького, неможливо запобігти ризикам впливу останнього на інших свідків у цьому кримінальному провадженні – співробітників КСУ, перешкоджання наданню ними документів на запит слідчого, явки на допит тощо.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss