21.01.2021, 07:46

Росія та Медведчук спільно намагаються використовувати полонених у своїх інтересах - Українська делегація в ТКГ

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
политика

Російська Федерація та народний депутат України Віктор Медведчук спільно намагаються використати полонених у своїх політичних інтересах. Про це заявили в Українській делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі.

Заява української делегації в ТКГ 20 січня опублікована в Telegram, повідомляє Час Пік.

У ТКГ вважають, що така активність РФ та її спроби використовувати народного депутата України Віктора Медведчука є демонстративним кроком. Керівництво Росії нехтує домовленостями, досягнутими на вищому рівні у Нормандському форматі, знижуючи значення зусиль Німеччини, Франції та ОБСЄ.

"З цією метою вони планують завезти до України через Білорусь з Росії декількох осіб (попередньо 9), які утримувалися на тимчасово окупованій території України.

Хто ці особи, чи були вони верифіковані у списках на звільнення, які обговорювалися в рамках Тристоронньої контактної групи, в якому стані ці особи – поки невідомо",
– йдеться у заяві ТКГ.

Відзначається, що особи, які перетнули кордон України, повинні пройти обсервацію та повну перевірку спеціальних служб.

"Згідно із державними процедурами, цих осіб після перетину кордону України доведеться помістити в обсервацію та провести через повну перевірку спеціальних служб – фактично, Кремль та Медведчук підставляють цих людей під додаткове навантаження, намагаючись вивезти їх в обхід офіційної процедури звільнення через майданчик ТКГ", – підкреслили у контактній групі.

Правову оцінку діям нардепа Медведчука повинні дати керівництво країни та українські спецслужби. Крім того, в ТКГ чекають відповідної реакції міжнародних партнерів.

"Глибоко аморальна спроба використати долі людей, які утримувалися на окупованій території з політичною та іміджевою метою ще раз демонструє усім, що В.Медведчук є неадекватною званню українського громадянина особою, а РФ – не здатною дотримуватись на цьому етапі елементарних процедур і практик, за які сама взяла на себе відповідальність.

Керівництво держави та українські спецслужби нададуть цим спробам відповідну оцінку. Також, ми чекаємо відповідної реакції міжнародних партнерів"
, - йдеться у заяві ТКГ.

Нагадаємо, в МЗС України виступили із заявою щодо рішення РФ передати полонених з тимчасово окупованих територій Донбасу не Україні, а приватній особі Віктору Медведчуку.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss